15 września o godzinie 18:00 w całej Polsce zostaną uruchomione syreny strażackie, a światła i sygnały dźwiękowe zabłyśnieją na wozach ratowniczo-gaśniczych. Ten wzruszający gest jedności został podjęty przez strażaków z całego kraju, aby uczcić pamięć ofiar tragicznego wypadku, który miał miejsce niedawno, informuje Goniec.

Nad ranem tego samego dnia doszło do tragedii, która wstrząsnęła społeczeństwem. Ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Żukowo, 21-letnia druhna Karolina Dargacz oraz 24-letni druh Łukasz Dargacz, zginęli w dramatycznym wypadku w drodze na akcję ratunkową. To nie tylko strażacy, ale również rodzeństwo, które oddało swoje życie, starając się pomóc innym.

Tragedia rozegrała się na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Żukowo, województwo pomorskie. Według informacji przekazanych przez Jarosława Kowalczyka z Punktu Informacji Drogowej Centrali Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), w wyniku wypadku dwie osoby zginęły, a jedna została ranna.

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Kamiński, wyraził swoje uczucia na mediach społecznościowych, pisząc: "Niosąc pomoc innym, sami ponieśli najwyższą ofiarę." Gest ten okazuje się być hołdem nie tylko od jednostki OSP Żukowo, ale również od innych jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Kierowca pojazdu OSP, prawdopodobnie próbując uniknąć kolizji z innym pojazdem, zderzył się z naczepą tira, co spowodowało przewrócenie się auta OSP na bok. Niestety, w wyniku tego wypadku zginęło rodzeństwo Dargaczów. Ich śmierć jest nie tylko stratą dla jednostki OSP Żukowo, ale także dla całej społeczności, która traci dwóch odważnych i oddanych ochotników.

15 września o godzinie 18:00, strażacy z całej Polski, włączając sygnały świetlno-dźwiękowe, wskażą swoje jedność i oddadzą hołd pamięci śp. druhny Karoliny i druha Łukasza z OSP Żukowo. To będzie chwila zadumy i refleksji nad poświęceniem tych młodych ludzi, którzy oddali życie, starając się pomagać innym. W tym trudnym czasie cała Polska jednoczy się, aby uczcić ich bohaterstwo i ofiarę. Cześć ich pamięci!

To też może cię zainteresować: Joanna Opozda uderza po raz kolejny w Antka Królikowskiego i jego partnerkę. "Wymyślili sobie, w jaki sposób okradać 18-miesięcznego chłopca"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Szybki chrzest może okazać się wyjątkowo niebezpieczny dla dziecka. Pediatra nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Z jakiego powodu