Tragedia, która wydarzyła się na ulicach Krakowa w dniu 15 lipca, wciąż wstrząsa opinią publiczną. Syn Sylwii Peretti, znanej z programu "Królowe życia," prowadząc samochód z czterema młodymi mężczyznami na pokładzie, stracił kontrolę nad pojazdem i spowodował koszmarny wypadek, który zakończył się śmiercią czterech osób. Badania toksykologiczne wykazały, że kierowca był pod wpływem alkoholu, co uczyniło tę tragedię jeszcze bardziej przygnębiającą.

Jednak, jak się okazuje, istnieje tajemniczy świadek tego tragicznego zdarzenia - pieszy, który w ostatniej chwili uniknął potrącenia przez rozpędzony pojazd. Pieszy ten został zarejestrowany przez kamery monitoringu miejskiego. To właśnie dzięki tym nagraniom udało się policji ustalić nowe okoliczności wypadku.

Obcokrajowiec jako kluczowy świadek

Wielomiesięczne śledztwo nie przynosiło początkowo rezultatów w odniesieniu do tożsamości tego tajemniczego świadka. Jednak teraz wiemy, że był to obcokrajowiec, który przebywał w Polsce tylko przez kilka dni. Mężczyzna ten, widząc zbliżający się samochód, zdołał uniknąć tragedii, cofając się w ostatniej chwili na chodnik. Niestety, nie pojawił się na komisariacie po wypadku, ponieważ opuścił kraj.

Jednak to nie koniec historii. Prokuratura Okręgowa w Krakowie złożyła wniosek o międzynarodową pomoc prawną w celu przesłuchania obcokrajowca. Pierwsze kroki w tym kierunku zostały już podjęte.

Brak konsekwencji dla świadka

Warto podkreślić, że według obecnych informacji, świadek wypadku nie będzie miał postawionych żadnych zarzutów, ani nie grożą mu żadne konsekwencje prawne. Wynika to m.in. z faktu, że kierowca samochodu, w momencie mijania pieszego, był już w fazie poślizgu, który rozpoczął się wcześniej.

Mariusz Boroń z Prokuratury Okręgowej w Krakowie podkreślił, że nowe okoliczności zdarzenia zostaną dokładnie zbadane podczas przesłuchania obcokrajowca. Jednak na obecnym etapie śledztwa nie ma podstaw do stawiania mu zarzutów.

Tragedia, która dotknęła syna Sylwii Peretti, nadal pozostaje w centrum zainteresowania mediów i opinii publicznej. Odnalezienie tajemniczego świadka może pomóc w wyjaśnieniu okoliczności tego tragicznego wypadku i dostarczyć odpowiedzi na wiele pytań z nim związanych. Jednak to także przypomina nam, jak ważne jest unikanie jazdy pod wpływem alkoholu i przestrzeganie przepisów drogowych, aby zapobiegać takim koszmarom na drogach.

To też może cię zainteresować: Tomasz Komenda odciął się od rodziny. Jego matka przerwała milczenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Iza Małysz zamieściła w sieci wyjątkowe zdjęcie. Aż trudno uwierzyć, że zdecydowała się na coś takiego