Pogrzeb Andrzeja Precigsa, znakomitego aktora, którego publiczność pokochała przede wszystkim za jego rolę Zbyszka Filarskiego w kultowym serialu "M jak miłość," był jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w polskim świecie artystycznym. Po śmierci aktora 26 sierpnia, jego ostatnie pożegnanie miało miejsce 5 września. Uroczystość odbyła się w kaplicy na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim w Warszawie, gdzie zgromadzili się członkowie rodziny oraz liczni przyjaciele z branży filmowej, w tym ci, którzy mieli przyjemność pracować z Andrzejem Precigsem na planie serialu. Jednak to, co znajdowało się na grobie zmarłego aktora, naprawdę poruszało serca żałobników, a na cmentarzu słychać było jedynie potworny płacz.

Katarzyna Cichopek, która w "M jak miłość" grała córkę Andrzeja Precigsa, znalazła się w gronie żałobników, przybywając na ceremonię pogrzebową razem z Maciejem Kurzajewskim. Prezenter TVP trzymał partnerkę za dłoń i niosł okazały wieniec. Ich obecność podkreślała wyjątkową więź, jaka łączyła ich z zmarłym aktorem.

Słowa kapłana podczas uroczystości były niezwykle wzruszające. Duchowny opisał Andrzeja Precigsa jako wspaniałego aktora, teatralnego i filmowego, wybitnego społecznika, ale przede wszystkim wspaniałego męża i ojca. Jego odejście pozostawiło w żałobie dziesiątki tysięcy fanów, a także wszystkich, którzy mieli zaszczyt z nim współpracować.

Jednak to, co naprawdę wyróżniało się na grobie Andrzeja Precigsa, to ogrom kwiatuszków, wieńców i szarf, które zostały na nim złożone. Widok grób zagrobowy aktora zatopiony w morzu kwiatów oraz osobiste, wzruszające napisy na szarfach nie tylko poruszył rodzinę aktora, ale także wszystkich, którzy zgromadzili się na ceremonii pogrzebowej. Widok ten naprawdę rozrywał serce, a płacz żałobników był słyszalny z daleka.

Pogrzeb Andrzeja Precigsa był nie tylko pożegnaniem wspaniałego aktora, ale także hołdem oddanym człowiekowi, który swoją pracą i osobowością zapadł w pamięć wielu ludziom. To wyjątkowa i wzruszająca ceremonia, która na zawsze pozostanie w sercach tych, którzy mieli zaszczyt gościc w życiu tego wielkiego artysty. W galerii zdjęć prezentujemy obrazy z pogrzebu Andrzeja Precigsa, który był jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w polskim świecie artystycznym.

To też może cię zainteresować: Chłopiec w Oknie Życia. Rodzice napisali list

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Żona Andrzeja Precigsa zwróciła się do Katarzyny Cichopek na pogrzebie męża. Powiedziała kilka wyjątkowych słów