Syn chciał oddać mnie do domu opieki. To było trudne dla nas obojga, ale zrozumiałam, że życie przy mnie stało się dla niego nie do zniesienia. Jednak zanim podjęliśmy tę decyzję, postanowiłam napisać mu list, aby wyrazić swoje uczucia i myśli. Chciałam, żeby zrozumiał, jak bardzo go kocham i jak trudno jest mi z tym wszystkim.

Mój drogi Synu,

Wiem, że ostatnio rozmawialiśmy o decyzji, którą podjąłeś w sprawie mojej przyszłości. Rozumiem, że chcesz, abym trafiła do domu opieki. To jest dla mnie trudne, tak samo jak dla ciebie, ale chciałam podzielić się z tobą kilkoma myślami i uczuciami.

Przez wiele lat starałeś się o mnie, dbałeś o moje potrzeby i byłeś moim oparciem. To niezwykle trudne zadanie, i jestem wdzięczna za każdy wysiłek, jaki włożyłeś, aby umożliwić mi życie w moim własnym domu. Twoja miłość i poświęcenie były dla mnie niesamowicie ważne, i chciałam, żebyś o tym wiedział.

Równocześnie rozumiem, że sytuacja się zmienia. Moje zdrowie się pogarsza, a codzienne czynności stają się coraz trudniejsze. To dla ciebie ogromne wyzwanie, i jestem zrozumiała, że nie masz już siły, by dalej pełnić tę rolę opiekuna. Nie chciałabym być ciężarem dla ciebie ani dla nikogo innego.

Dlatego zdecydowałem się napisać ten list. Chcę, żebyś wiedział, że choć opuszczenie mojego domu będzie dla mnie trudne, to zrozumiałam, że może to być nieuniknione. Nie chcę, abyś czuł się winny ani zobowiązany do opieki nade mną. Chcę, żebyś żył swoim życiem, realizował swoje marzenia i dążył do własnego szczęścia.

Obiecuje ci, że będę w porządku. Nie jestem przecież zupełnie samotna. W domu opieki będę miała opiekę lekarzy i personelu, którzy pomogą mi w codziennych potrzebach. Będę również mogła nawiązać nowe przyjaźnie i być w otoczeniu innych ludzi.

Dla mnie najważniejsze jest twoje szczęście i spokój. Chcę, żebyś wiedział, że zawsze będę ci wdzięczna za wszystko, co dla mnie zrobiłeś. To, co przeżyliśmy razem, zostanie w moim sercu na zawsze.

Kocham cię bardzo, Synu, i zawsze będę ciebie wspierać w dążeniu do własnego życia.

Z miłością i wdzięcznością,

Twoja Matka

To też może cię zainteresować: Jedna z celebrytek ujawnia prawdę na temat Marcina Hakiela. Nie jest tak, jak wiele osób do tej pory sądziło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Mąż zostawił mnie dla kochanki. Zostałam sama z dziećmi. Po 10 latach postanowił wrócić