Pies ze schroniska w Los Angeles przechodzi niesamowitą przemianę i od brzegu śmierci odzyskuje pełnię życia, jak pokazuje wzruszające wideo obejmujące zaledwie kilka tygodni intensywnej rehabilitacji.

Californijska organizacja o nazwie "Hope For Paws" zawsze czuwa nad losami takich zwierząt, ale przypadek psa nazwanego Bethany był szczególnie wstrząsający.

Kiedy ratownicy wyciągnęli ją z ulic, była prawie całkiem łysa i ledwo mogła chodzić. Zachęcili ją do opuszczenia ulicy, podając jej soczyste mięso. Zdjęcia z kolejnych dni pokazują niewielki postęp, ale już na 36. dzień wygląda jak zupełnie nowy pies.

Niesamowita transformacja rozpoczyna się, gdy ratownicy z "Hope For Paws" zbliżają się do psa, którego znajdują prawie zbyt słabego, by stanąć na nogach i trzymającego się cienia, by uciec przed palącym słońcem Południowej Kalifornii.

Inna grupa o nazwie "Bill Foundation" zgodziła się przyjąć tę bezdomną psinę i zająć się jej adopcją, jeśli "Hope for Paws" pokryje koszty jej rozległego leczenia.

Nagranie z akcji ratowniczej Bethany, które czasami jest trudne do oglądania, ukazuje trudny proces zabrania jej ze schroniska i oczyszczania.

Woda, która gromadzi się przy jej boleśnie spuchniętych łapach, jest głęboko brązowa od brudu, który przylegał do tego, co pozostało z jej futra i zainfekowanej, nagiej skóry.

Weterynarz zdiagnozował u niej ciężką odmę i liczne infekcje bakteryjne. Jej proces zdrowienia mógł wreszcie się rozpocząć.

Zdjęcia z kolejnych dni pokazują, że Bethany ma trudności z dostosowaniem się do swojego nowego otoczenia i wygląda tak smutno jak w dniu znalezienia. Ale powoli zaczyna dochodzić do siebie. Na 36. dzień, zaledwie kilka tygodni po tym, jak była prawie martwa na ulicy, wygląda szczęśliwie jak jakikolwiek inny pies rodzinny.

To też może cię zainteresować: Kot uratował dziecko przed upadkiem. Nagranie podbija sieć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wróżka Aida zwraca się do Polaków. Ostrzega przed tymi działaniami