Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy – ta para jest nie tylko jednym z najbardziej rozpoznawalnych małżeństw w Polsce, ale także źródłem inspiracji dla wielu par na całym świecie. Poznali się w czasach studenckich, a ich historia miłości i poświęcenia jest godna podziwu.

Początki ich historii miłosnej sięgają czasów studenckich, kiedy to młody Aleksander Kwaśniewski ujrzał Jolantę i od razu zrozumiał, że to ona jest tą jedyną. Jej uśmiech i inteligencja skradły jego serce, mimo że na drodze do miłości stanął niechciany konkurent. Ale Aleksander Kwaśniewski nie poddał się i zdobył serce Jolanty. Ich miłość przetrwała próby czasu i przeciwności losu, co zaowocowało ślubem w listopadzie 1979 roku w Gdańsku, informuje Super Express.

W ciągu 42 lat małżeństwa Kwaśniewskich pokonali wiele trudności, ale jak sam Aleksander Kwaśniewski podkreśla, kluczem do udanego związku jest nie tylko miłość i wyrozumiałość, ale także cierpliwość oraz przyjaźń. W rozmowie z "Super Expressem" kilka lat temu, były prezydent Polski wyznał: "Najważniejsze to, czego życzę wszystkim parom, to żeby poza tym być przyjaciółmi i żeby móc na siebie wzajemnie liczyć. Gdyby zapytać, kto jest moim najlepszym przyjacielem, to zawsze odpowiem, że moja żona i ona odpowiedziałaby to samo."

Mimo że od 2005 roku Aleksander Kwaśniewski nie pełni już funkcji prezydenta, para Kwaśniewskich wciąż pozostaje w centrum uwagi Polaków. Ostatnio pojawiły się nawet kontrowersje dotyczące ich ślubu, włączając w to spekulacje na temat tajemnego ślubu kościelnego oraz ślubu jednostronnego.

Jednak wszelkie wątpliwości zostały rozwiane przez samego Aleksandra Kwaśniewskiego, który w swojej książce "Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim" wydanej wiosną udzielił jasnej odpowiedzi na te pytania. Okazało się, że para Kwaśniewskich zdecydowała się na ślub cywilny w Gdańsku i nie odbyła ceremonii kościelnej, mimo próśb biskupa polowego arcybiskupa Głódzia. Jak sam Kwaśniewski to ujął: "Tyle lat żyjemy u jest wszystko dobrze, po co to ruszać? Ryzykować?".

To, co czyni ich związek tak wyjątkowym, to nie tylko fakt, że są małżeństwem od ponad 40 lat, ale także ich zdolność do pielęgnowania miłości, cierpliwości i przyjaźni. Dla wielu ludzi na całym świecie są one inspiracją i dowodem na to, że prawdziwa miłość może przetrwać wszystko, niezależnie od tego, czy jest to ślub cywilny czy kościelny.

To też może cię zainteresować: Najnowsza edycja The Voice of Poland wzbudza ogromne emocje. Czekają nas wielkie zmiany

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tak mieszka Jacek Kurski z rodziną. Są najnowsze zdjęcia