Największe gwiazdy TVN mają wiele do powiedzenia, a ich słowa często trafiają do serc milionów widzów. W programie "Dzień dobry wakacje," kilka znanych twarzy TVN opowiedziało o tym, co jest dla nich naprawdę ważne w życiu. Jedną z tych gwiazd jest Dorota Wellman, która jako prowadząca programu "Dzień dobry TVN" jest dobrze znana widzom. Co stanowi dla niej największą wartość?

TVN to jedna z najpopularniejszych stacji telewizyjnych w Polsce, stale konkuruje o wyniki oglądalności i dba o zainteresowanie swoich widzów. Najnowszą niespodzianką dla fanów stacji jest projekt, który ma na celu przedstawienie osobowości największych gwiazd TVN w zupełnie nowym świetle. W ramach tego projektu, gwiazdy miały możliwość wyrażenia swoich przemyśleń i przekonań bez ingerencji scenarzystów. W projekcie wzięli udział m.in. Kuba Wojewódzki, Martyna Wojciechowska, Marcin Prokop i właśnie Dorota Wellman.

Dorota Wellman w programie "Dzień dobry wakacje" podzieliła się tym, co jest dla niej najcenniejsze w życiu - wolnością. Dla niej wolność to nie tylko brak ograniczeń, ale również możliwość podejmowania decyzji i ponoszenia za nie odpowiedzialności.

"Nie znoszę, jak ktoś mi coś narzuca. Lubię sama podejmować decyzje i brać za nie odpowiedzialność, bo wolność to możliwość wyboru. To ja decyduję, gdzie mieszkam, z kim mieszkam, z kim śpię, jakie mam poglądy, co czytam, co oglądam. Moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się Twoja. Wolność daje mi poczucie szczęścia. Chciałabym, żeby mój syn był wolnym człowiekiem. Pamiętam te czasy, kiedy wolności nie było pod każdym względem – takiej osobistej wolności, możliwości prezentowania własnych poglądów, wolności podróży też nie było. Nie było wolności książek, bo niektóre musiały być wydawane np. w drugim obiegu. Nie chciałabym nigdy do tych czasów wrócić i najbardziej dlatego sobie cenię wolność" - wyznała Dorota Wellman.

Dorota Wellman zaznaczyła również, że dla niej wolność to nie tylko indywidualna sprawa, ale także troska o wolność innych obywateli. Wyraziła swoje przekonanie, że każdy ma prawo do własnych wyborów, a ingerowanie w czyjeś życie i narzucanie polityki nakazowej jest nie do przyjęcia.

"Ja uważam, że to jest rzecz indywidualna, z pełnym szacunkiem do wolności drugiego człowieka. (…) Jeśli ktoś z butami wchodzi w moje życie i mówi, że powinnam robić tak i tak, decydować o założeniu rodziny albo nie decydować, że to ma być jakaś polityka nakazowa, to jest to rzecz, która mnie absolutnie odrzuca. (…) Nikt mi nie będzie mówił, co mam robić" - stwierdziła Dorota Wellman.

Słowa Doroty Wellman są nie tylko wyrazem jej osobistych przekonań, ale także odzwierciedleniem wartości, które są dla niej najważniejsze. Jej otwarta postawa i dążenie do zachowania indywidualnej wolności stanowią inspirację dla wielu osób, zarówno na ekranie, jak i poza nim.

To też może cię zainteresować: Beata Kozidrak nie wspomina dobrze tego dnia. Wiele osób wciąż nie wybaczyło jej tego, co się wydarzyło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 24-letnia kobieta odeszła niedługo po cesarce. Są najnowsze fakty w sprawie