Portal "News Control 24" opisał dylemat 75-letniej kobiety. Seniorka przyznała, że od lat zmaga się z pewnym dylematem. Jest właścicielką mieszkania i matką dwóch córek. Jak przyznaje, nie wie, której ze swoich dorosłych pociech powinna zostawić nieruchomość w spadku.

Poważny dylemat

75-letnia kobieta przyznała, że od kilku lat głowi się nad tym, której ze swoich córek powinna zostawić swoje mieszkanie. Dodała, że nie chciałaby, aby po jej śmierci mieszkanie stało się kością niezgody pomiędzy siostrami.

Seniorka zaznaczyła, że wspólnie z mężem starali się od najmłodszych lat traktować swoje córki w równy sposób. Dbali o to, żeby żadna z nich nie czuła gorsza lub pomijana. Starsza z córek kobiety wyprowadziła się z domu w wieku 19 lat. Zaszła w ciążę i wspólnie z rodzicami jej chłopaka uznaliśmy, że najlepiej będzie, jeśli wezmą ślub.

Ich małżeństwo przetrwało zaledwie rok. Chłopak stwierdził, że nie może tak dalej żyć i zwyczajnie uciekł. Córka kobiety wspólnie z wnukiem przeniosła się znów do rodziców. Choć mieli dwupokojowe mieszkanie, spokojnie się w nim pomieścili, bo akurat młodsza z córek wyjechała na studia.

Kobiety/YouTube @Historie Życiowe
Kobiety/YouTube @Historie Życiowe
Kobiety/YouTube @Historie Życiowe

Pomagali, jak tylko mogli

Seniorka zdradziła, że młodsza z jej córek wyszła za mąż w wieku 23 lat. Wspólnie z mężem wzięła kredyt hipoteczny. Rodzice od czasu do czasu dawali im pieniądze, choć nie były to szczególnie duże kwoty, w końcu mieli tylko emerytury i czworo ludzi do wykarmienia.

Mąż seniorki zmarł dekadę temu. Kiedy chorował, obie córki starały się pomóc, jak tylko mogły. Opiekowały się nim. Dawały pieniądze na leki. 75-latka przyznała, że czuje, że zbliża się kres jej życia i chciałaby uporządkować sprawy związane z mieszkaniem. Nie wie tylko, której z córek zapisać nieruchomość.

Kobiety/YouTube @Historie Życiowe
Kobiety/YouTube @Historie Życiowe
Kobiety/YouTube @Historie Życiowe

Jak przyznaje, starsza nadal z nią mieszka. Młodsza spłaca kredyt. Kobieta chciałaby uniknąć sytuacji, w której mieszkanie poróżni siostra. Jak myślicie, co powinna zrobić?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Nie zaprosili mnie na ślub, a teraz chcą zamieszkać w moim mieszkaniu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Maryla Rodowicz podjęła zaskakującą decyzję. Artystka postanowiła zmienić imię. Jakie jeszcze tajemnice skrywa uwielbiana przez wszystkich artystka

O tym się mówi: Część Polaków może skorzystać z dodatkowego wsparcia finansowego. Jego kwota przekracza 500 złotych. Kto może otrzymać pieniądze