Mole spożywcze skutecznie potrafią uprzykrzyć życie każdej pani domu. Mogą pojawić się w najczystszej i najbardziej zadbanej kuchni. Jeśli tylko dostrzeżemy ich obecność w domu, należy podjąć szybkie i stanowcze działania. Czas ma bowiem w tym przypadku ogromne znaczenie. Jak skutecznie pozbyć się moli spożywczych?

Jak pozbyć się moli spożywczych domowymi sposobami?

Jeśli zauważymy dorosłe mole spożywcze, możemy przypuszczać, że znajdują się tu także ich larwy. Dlatego należy dokładnie przepatrzeć wszystkie produkty sypkie, w których szkodniki te występują najczęściej. Możemy je znaleźć m.in. w ryżu, mące, przyprawach, cukrze. Tym bardziej, jeśli przechowujemy je w oryginalnych pudełkach, które nie stanowią szczelnej bariery.

Kiedy znajdziemy ślady obecności larw moli spożywczych w swoich produktach spożywczych, należy je jak najszybciej wyrzucić. Należy również dokładnie wyczyścić szafki. Warto to zrobić przy wykorzystaniu wody z octem lub dodatkiem soku z cytryny.

Po dokładnym wyczyszczeniu kuchennych szafek, na ich półkach warto pozostawić woreczki wypełnione cynamonem, miętą, lawendą lub liśćmi laurowymi. Te zapachy skutecznie odstraszą mole spożywcze.

Mole spożywcze/YouTube @Health & Fitness
Mole spożywcze/YouTube @Health & Fitness
Mole spożywcze/YouTube @Health & Fitness

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Aby uniknąć problemu moli spożywczych, warto stosować działania profilaktyczne. Dokładnie sprawdzajmy produkty sypkie, które kupujemy w sklepie. Dobrze jest je przesypać do szklanego, szczelnie zamykanego pojemnika, który będzie dla szkodników poważną przeszkodą.

Nie należy również kupować dużej ilości sypkich produktów na zapas.

Mole spożywcze/YouTube @Health & Fitness
Mole spożywcze/YouTube @Health & Fitness
Mole spożywcze/YouTube @Health & Fitness

A wy, jakie macie skuteczne patenty na radzenie sobie z problemem moli spożywczych?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Jackowski doświadczył zdumiewających zjawisk w swoim domu. Jasnowidz zdradził, że musiał wyrzucić książkę o Iwonie Wieczorek. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Violetta Villas była trzykrotnie zamężna, jednak największą miłością w jej życiu był gwiazdor TVP. Mężczyzna nie miał odwagi porzucić dla niej żony

O tym się mówi: Paulina Smaszcz otwarcie o swoim problemie. To dotyka wielu Polaków. O czym mowa