Jak przypomina portal "O2", ksiądz Sebastian Picur jest jednym z najpopularniejszych w sieci duchownych, który w mediach społecznościowych rozwiewa wątpliwości swoich obserwatorów dotyczące wiary. Ostatnio kapłan zabrał głos na temat sensu życia.

Duchowny zmierzył się z pytaniami o sens życia

Jeden z obserwatorów księdza Sebastiana Picura zapytał duchownego "po co żyć, skoro i tak trafimy do raju". Kapłan w odpowiedzi przypomniał, że zgodnie z wiarą katolicką, każdy człowiek po śmierci stanie przed Bogiem w trakcie sądu, na którym zdecydują się nasze wieczne losy.

"Po śmierci idziemy na Sąd Boży. Następnie czeka na piekło albo niebo. Jeśli potrzebujemy oczyszczenia, trafimy do czyśćca, i dopiero po czyśćcu od razu do nieba" - wyjaśnił ks. Picur.

Jak pod praktycznie każdym nagraniem duchownego, tak i pod tym rozgorzała burzliwa dyskusja internautów.

@ks.sebastianpicur

Odpowiadanie użytkownikowi @fula_banan #ksiadz #wiara #śmierć #niebo#zbawienie #piekło

♬ The Champion - Lux-Inspira

Wpis duchownego wywołał w sieci burzę

Nie dla wszystkich odpowiedź duchownego okazała się wystarczająca. Nie brakowało próśb o wskazanie fragmentu Pisma Świętego, w którym mowa jest o istnieniu czyśćca. Niektórzy pokusili się o przedstawienie własnych teorii na ten temat. Jedni pisali, że czyśćcem jest życie tu na ziemi. Inni twierdzili, że może Bóg jest na tyle miłosierny, że wszyscy trafiają do raju.

"Czyściec został wymyślony w okolicach 6-7 wieku naszej ery. Wcześniej nikt nie słyszał o takim miejscu. Dogmatem kościelnym stał się dopiero w 15 wieku" - napisał jeden ze sceptycznych komentujących.

Ksiądz Sebastian Picur/YouTube @Ks. Sebastian Picur
Ksiądz Sebastian Picur/YouTube @Ks. Sebastian Picur
Ksiądz Sebastian Picur/YouTube @Ks. Sebastian Picur

A wy, jakie macie zdanie na ten temat?

To też może cię zainteresować: Niezwykłe zdjęcie obiegło sieć. Internauci nie kryją zachwytu fotografią figury Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Andrzej Piaseczny postanowił zdradzić zaskakujący szczegół ze swojego życia. Niewiele osób wiedziało, że piosenkarz ma synów

O tym się mówi: Kolejne niebezpieczne zjawisko atmosferyczne zarejestrowano w Polsce. Szkody w miejscu zdarzenia potwierdzają, do czego doszło