Nagle okazało się, że celem życia mojej matki jest nieustanna kontrola mojego życia. Dokładnie to mojej rodziny – mam męża i córkę. W żadnym wypadku się na to nie godzę, bo doskonale pamiętam swoje dzieciństwo i czasy, kiedy razem mieszkałyśmy. Powiedzieć, że moja matka ma trudny charakter to nic nie powiedzieć. Potrafi być prawdziwym potworem i jest mistrzynią manipulacji. Przebywanie w jej towarzystwie to wieczny ból głowy. Co zrobić?

Kilka lat temu zmarł mój ojciec. Z jednej strony doskonale rozumiem, jak ciężko jest samotnej kobiecie w jej wieku, ale nie jestem gotowa poświęcić własnego życia, żeby jej było łatwiej. Moja mama jest trudną w obyciu postacią. Jest bardzo niecierpliwa, przyzwyczajona do tego, że wszystkie jej pragnienia mają zostać zrealizowane natychmiast. To typ królowej, której wszystko się należy, a gdy tego nie dostaje obraża się albo wybucha gniewem. Wtedy uciekaj kto może!

W każdy możliwy sposób demonstruje swoje niezadowolenie. Najpierw krzyczy, robi aferę, a potem po prostu milczy i przez kolejny tydzień trzeba znosić ciche dni. Matka nie odzywa się do nikogo, przechodzi obok, nie zauważając nas, w żaden sposób nie odpowiada na prośby.

Wszystko to pamiętam z dzieciństwa. Kiedy wyjechałam na studia na uniwersytecie, trochę zapomniałam, jak to jest mieszkać z matką. Po obronie pracy magisterskiej musiałam wrócić do domu. Dostałam pracę i dzięki chwilowemu mieszkaniu u matki zaoszczędziłam pieniądze na kupno własnego lokum. Zrozumiałam mi się, że charakter mojej matki staje się coraz cięższy z roku na rok. Nie mogłam się z nią normalnie komunikować dłużej niż jeden dzień, zawsze był powód do awantury. Sześć miesięcy w tamtym momencie wydawało mi się wiecznością, kiedy przeprowadziłam się do swojego mieszkania odetchnęłam z ulgą.

Moja matka na stare lata zażądała zamieszkania ze mną. Nie chcę wracać do czasów dzieciństwa., ale ona się uparła. Nie wiem, co robić

Kiedy sobie to przypominam, wzdrygam się. Kłótnie wywoływane przez matkę i jej późniejsza milcząca ignorancja doprowadziły mnie do poważnych problemów psychicznych. W sekundzie zaczynam wariować, kłótnia zaognia się jeszcze bardziej, a mama zawsze mnie za to obwinia. Czasami myślę, jak mój tata ją tolerował? Z tą kobietą nie da się mieszkać pod jednym dachem, zwłaszcza przez tyle lat. Z natury mój ojciec był bardzo spokojny, to dawało mu siłę. Najwyraźniej przeciwieństwa się przyciągają, tak jak moi rodzice.

Jeszcze za życia taty często przychodziłem do domu rodziców i on potrafił nas pogodzić. Kiedy umarł, nie przestałam przychodzić do mamy, bo rozumiałam, że potrzebuje pomocy. Nagle matka zdecydowała, że nie będzie mieszkać sama. Nam kazała sprzedać mieszkanie, które kupiłam wiele lat temu, ona sprzeda swoje i razem kupimy dom. Jej zdaniem znajdzie się w nim wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich, a życie z rodziną jest o wiele przyjemniejsze.
Nie mogę się na to zgodzić! Nie chcę mieszkać na bombie z opóźnionym zapłonem, każdego dnia budząc się w strachu co przyniesie nowy dzień. Wyszłam za mąż wiele lat temu, mamy nastoletnią córkę. Żyjemy według własnych zasad, dlaczego nagle miałabym to wszystko zmieniać? Matka nie jest niedołężną osobą, daje sobie radę sama. Skąd ten pomysł? Czyżby drażniło ją to, że nie ma się z kim kłócić i ciosać kołków na głowie?

O współżyciu z moją matką nie może być mowy. Mój mąż jest spokojny, ja w zasadzie też, ale mojej matce udaje się nas pokłócić! Mój Andrzej przekonuje, że moja matka nie będzie mu przeszkadzać, szczególnie, że padła kwestia kupna domu. Rozumiem, że moja matka to moja matka, nie odmawiam jej pomocy, ale tylko na odległość. Zaczęła naciskać, udaje chorą, abyśmy zgodzili się na jej dyktat. Manipuluje moim mężem i córką, przekonuje, że z jej sercem jest coraz gorzej, wzywa karetkę bez powodu. Lekarze twierdzą, że jest całkowicie zdrowa. Co teraz z nią zrobić?

Jak informował portal "Życie News": NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS ODNOSZĄCEJ WIELKIE SUKCESY PIOSENKARKI. MILIONY LUDZI NA ŚWIECIE PAMIĘTAJĄ JEJ NIESAMOWITY GŁOS. ODESZŁA W WIEKU 83 LAT

Przypomnij sobie: KRZYSZTOF IGOR KRAWCZYK WYSTĄPI NA FESTIWALU W OPOLU. ANDRZEJ KOSMALA W OSTRYCH SŁOWACH OCENIŁ TEN POMYSŁ. CO NIE SPODOBAŁO SIĘ ZNANEMU MENADŻEROWI

Portal "Życie News" pisał również: PAULINA SMASZCZ PRZEŻYWA TRUDNE CHWILE. PODCZAS SPOTKANIA Z PRZYJACIÓŁKĄ W RESTAURACJI ZALAŁA SIĘ ŁZAMI. FOTOREPORTERZY NIE MIELI LITOŚCI DLA GWIAZDY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KSIĄDZ POSTANOWIŁ POWIESIĆ W KOŚCIELE LISTĘ Z WYMAGANIAMI WOBEC NAJMŁODSZYCH. RODZICE DZIECI PRZYJMUJĄCYCH PIERWSZĄ KOMUNIĘ NIE MOGLI W TO UWIERZYĆ