Nie da się ukryć, że piwonie – mimo swojej ogromnej popularności wśród właścicieli ogrodów i działek – są dość wymagającą rośliną i zdarza się, że mimo intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych nie udaje się pobudzić ich do wzrostu, by odwdzięczyły się bujnymi kwiatostanami. Peonie – to ich inna nazwa – kwitną od późnej wiosny do połowy lata i są chętnie dodawanym do bukietów kwiatem.

O czym nie wie wielu ogrodników amatorów, podstawą właściwego pielęgnowania piwonii jest znalezienie właściwego stanowiska do ich sadzenia. Ta roślina lubi szczególnie lekko zacienione i osłonięte od mocnych podmuchów wiatru miejsca. Dobrze radzi sobie wsparta o wschodnią lub zachodnią ścianę domu bądź żywopłotu. Nie wolno sadzić peonii w pobliżu drzew – to zbyt silny dla nich przeciwnik.

Jak prawidłowo pielęgnować piwonie? Wiele osób robi nieświadomie masę podstawowych błędów. Warto przygotować domowy nawóz, by pomóc kwitnieniu

Piwonie powinniśmy przyciąć wczesną wiosną, pozbywając się jedynie suchych pędów. Peonia nie potrzebuje obfitego podlewania – istotne jest zwrócenie uwagi na unikanie moczenia liści piwonii, które mogą w ten sposób zacząć gnić. Tak zwana szara pleśń jest właśnie jedną z głównym przyczyn zahamowania kwitnienia peonii. Inne to atak nicieni glebowych (wówczas żółkną liście piwonii i usychają).

Piwonia przestaje rodzić nowe pąki, gdy wystawiona jest na zbyt mocne słońce, została posadzona zbyt głęboko, za późno lub jest niewłaściwie nawożona. Potrzebuje również odpowiedniej – nie za małej, nie za dużej – ilości azotu, potasu i fosforu. Jak ich dostarczyć? Jest na to sposób znany już naszym babciom!

To niefermentowany nawóz z drożdży – w 10 litrach ciepłej wody rozpuszczamy 100 g świeżych drożdży i odstawiamy na godzinę. Po tym czasie od razu używamy odżywki bez rozcieńczania. Takim nawozem – jak przekonuje serwis Interia Kobieta – należy podlewać piwonie w okresie wzrostu co 14 dni.

Jak informował portal "Życie News": MARCIN WÓJCIK PRZERWAŁ MILCZENIE W SPRAWIE KOLEGI Z ANI MRU MRU. KABARECIARZ WYZNAŁ PRAWDĘ O PARTNERCE MICHAŁA WÓJCIKA. „NIE WIEM, CZY BYM TAK UMIAŁ”

Przypomnij sobie: KAPŁANI WYJAŚNIAJĄ, Z CZEGO POWINNI SPOWIADAĆ SIĘ MAŁŻONKOWIE. NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE GRZECHY W MAŁŻEŃSTWIE UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE. GODZĄ W PRZYSIĘGĘ

Portal "Życie News" pisał również: PROKURATURA BADA SPRAWĘ 18-LETNIEJ POLI. MŁODEJ KOBIETY NIE MA WŚRÓD NAS. ZACZĘŁO SIĘ OD OBJAWÓW PRZEZIĘBIENIA, A DZIEWCZYNY NIE PRZYJĘTO DO SZPITALA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: JUSTYNA KOWALCZYK ZASKOCZYŁA NIEZWYKŁYM POSTEM W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. BIEGACZKA POKAZAŁA SIĘ W STANIE BŁOGOSŁAWIONYM. FANI ZDEZORIENTOWANI