Choć sezon komunijny zasadniczo za nami to od kilku lat przynosi dość nowe zjawisko. Coraz częściej dzieci w wieku komunijnym nie przystępują do sakramentu. W wielu rodzinach jest to naturalna konsekwencja wychowania poza systemem religijnym, w niektórych jest to decyzja rodziców, którzy chcą, aby ich dziecko świadomie dokonało wyboru, gdy będzie dojrzałe psychicznie i emocjonalnie. Często wiąże się to z ogromnym sprzeciwem ze strony starszego pokolenia – dla dziadków i pradziadków ta kwestia potrafi urosnąć do rangi problemu, który chwieje rodzinę w posadach.

Portal Styl.fm opublikował list od czytelniczki, w którym kobieta wyjaśnia, że jej 8-letnia córka Asia zdecydowała, że nie przystąpi do Pierwszej Komunii. Rodzice dziewczynki przyznają, że są niewierzący i nie jest im po drodze z Kościołem katolickim. Para wzięła ślub kościelny i ochrzciła córkę, jednak pod ogromnym naciskiem rodziców męża, który jako praktykujący katolicy nie wyobrażali sobie innej możliwości.

Ośmiolatka zdecydowała, że nie pójdzie do Pierwszej Komunii. Dziadkowie dziewczynki zrobili awanturę synowi i synowej. Nie mogą pojąć, jak można pozwolić decydować dziecku o duchowej drodze

Mama Asi przyznaje, że oboje zgodzili się na sakramenty, gdyż w młodości byli zależni finansowo od rodziców i nie chcieli awantur. Jednak po dekadzie małżeństwa i poprawieniu swojego statusu życiowego, a także uniezależnieniu się od teściów postanowili nie naciskać na Asię w sprawach wiary. Dziewczynka nie była wychowana w wierze, choć chodziła na religię, gdyż rodzice nie chcieli by czuła się inna od kolegów.

Gdy nadszedł czas decyzji o przyjęciu sakramentu, Asia sama przyznała, że nie chce iść do Komunii. Mama dizewczynki przekonuje, że odetchnęli z mężem z ulgą. Wytłumaczyli Asi, że jej decyzja wiąże się z tym, że nie będzie mogła przystąpić do bierzmowania i wziąć ślubu kościelnego, a jeśli zajdzie taka potrzeba w przyszłości to będzie zmuszona najpierw przyjąć sakrament.

Gdy o decyzji dziewczynki dowiedzieli się jej dziadkowie wybuchła prawdziwa awantura i to w dodatku na ślubie kuzyna męża. Na wieść o tym, że wnuczka nie pójdzie do Komunii dziadkowie o mało nie dostali zawału. Później zaczęły się jeszcze większe problemy – najpierw zaczęli prosić syna i synową o zmianę decyzji, potem zaczęli grozić, aż w końcu podjęli szantaż. Przekonują, że w ten sposób Asia zostanie pozbawiona przyjęcia komunijnego i prezentów. Na nic zdały się tłumaczenia, że w sakramencie nie chodzi o materialną stronę.

Powiedziałam, że w tym sakramencie nie chodzi o prezenty, ale teściowa była nieugięta! Zaczęła gadać, że 8-letnie dziecko jest jeszcze głupie i nie wie, co dla niego jest dobre i to my powinniśmy podjąć za nią taką decyzję! – wyjaśnia kobieta.

Rodzice są dumni z córki i nie zamierzają ugiąć się teściom.

Jak informował portal "Życie News": MARCIN WÓJCIK PRZERWAŁ MILCZENIE W SPRAWIE KOLEGI Z ANI MRU MRU. KABARECIARZ WYZNAŁ PRAWDĘ O PARTNERCE MICHAŁA WÓJCIKA. „NIE WIEM, CZY BYM TAK UMIAŁ”

Przypomnij sobie: KAPŁANI WYJAŚNIAJĄ, Z CZEGO POWINNI SPOWIADAĆ SIĘ MAŁŻONKOWIE. NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE GRZECHY W MAŁŻEŃSTWIE UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE. GODZĄ W PRZYSIĘGĘ

Portal "Życie News" pisał również: PROKURATURA BADA SPRAWĘ 18-LETNIEJ POLI. MŁODEJ KOBIETY NIE MA WŚRÓD NAS. ZACZĘŁO SIĘ OD OBJAWÓW PRZEZIĘBIENIA, A DZIEWCZYNY NIE PRZYJĘTO DO SZPITALA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: JUSTYNA KOWALCZYK ZASKOCZYŁA NIEZWYKŁYM POSTEM W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. BIEGACZKA POKAZAŁA SIĘ W STANIE BŁOGOSŁAWIONYM. FANI ZDEZORIENTOWANI