Jak przypomina portal "O2", sezon komunijny trwa. W sieci temat Pierwszych Komunii Świętej omawiany jest w różnych kontekstach, od aspektu duchowego wydarzenia, przez najlepsze prezenty, aż do wspomnień, jak komunie wyglądały przed laty. Nie brakuje też nagrań, które przedstawiają komunie od historycznej strony.

Komunia na wesoło

W sieci nie brakuje nagrań, które ukazują zabawne wpadki, do których dochodziło w trakcie Pierwszych Komunii Świętej. Jednym z najbardziej popularnych nagrań, jest to, w którym chłopiec w imieniu swoich rówieśników ma złożyć deklarację przyjaźni z Jezusem. Sytuacja była dość stresująca i być może właśnie stąd wynika zabawna wpadka Brajana.

Duchowny zwrócił się do chłopca z pytaniem, czy jest on smutny, na co ten odpowiedział, że nie. Potem kapłan zapytał go, kto jest najlepszym przyjacielem. Wtedy chłopiec z rozbrajającą szczerością stwierdził, że jest to Waldek!

Jak można przypuszczać, że było to imię najlepszego kolegi Brajana. Duchowny zadający pytanie był z jednej zaskoczony odpowiedzią, jaką usłyszał, z drugiej strony rozbawiony nią. Kapłan zdecydował się zadać pytanie jeszcze raz i tym razem doczekał się odpowiedzi, na którą liczył od początku.

Nie wszystkich to rozbawiło

Choć wielu internautów nagranie rozbawiło, znaleźli się i tacy, dla których było ono dowodem na to, że przystępujące do sakramentu dzieci tak naprawdę nie pojmują sensu sakramentu, do którego przystępują.

Inni stwierdzili, że problemem nie jest sakrament, tylko fakt, że dzieci zmuszane są do wypowiadania słów, których sensu jeszcze nie pojmują.

Pierwsza komunia/YouTube @Karol Krajewski
Pierwsza komunia/YouTube @Karol Krajewski
Pierwsza komunia/YouTube @Karol Krajewski

A wy, co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Małgorzata Trzaskowska cieszyła się ogromną sympatią Polaków. Niespodziewanie odsunęła się w cień. Co dziś dzieje się z żoną Rafała Trzaskowskiego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Roksana Węgiel pochwaliła się pierścionkiem. Jest naprawdę przepiękny

O tym się mówi: Lech Wałęsa nie przebiera w słowach. Były prezydent bez ogródek opowiedział o relacjach ze swoimi dziećmi. Podejście polityka może zdziwić wiele osób