Jedna z czytelniczek portalu "Styl" postanowiła podzielić się przykrym doświadczeniem. Kobieta pięć miesięcy temu pochowała swoją mamę, która zmarła nagle. Pani Żaneta nie ukrywa, że bardzo tęskni za swoją matką i trudno jest jej się pogodzić z faktem, że nie ma jej już wśród żywych. Często bywa na cmentarzu i dość szybko zauważyła, że z mogiły jej mamy regularnie znikają znicze.

Doświadczenie straty

Pani Żaneta była bardzo związana z mamą i wiadomość o jej śmierci była dla niej ogromnym ciosem. Tym większym, że doszło do niej nagle. Kobieta regularnie pojawia się na grobie mamy. Zostawia na nim świeże kwiaty, zapala znicze. Nie jest jedyną, która pamięta o zmarłej, o czym świadczy duża ilość zniczy palących się zawsze na grobie.

Niestety w pewnym momencie pani Żaneta zaczęła zauważać, że z grobu znikają znicze. Początkowo myślała, że ktoś z odwiedzających sprząta zużyte lampion, dość szybko okazało się jednak, że znikają świeże znicze.

Znicze/YouTube @fotopilot
Znicze/YouTube @fotopilot
Znicze/YouTube @fotopilot

Pewnego dnia odkryła, gdzie znikają kupione przez nią znicze.

Złapany na gorącym uczynku

Pani Żaneta pewnego dnia pojawiła się na cmentarzu o innej porze niż zwykle. Właśnie wtedy dostrzegła nastolatka, który zachowywał się dość podejrzanie. Kiedy ją dostrzegł, rzucił się do ucieczki. Udało jej się go dogonić. Chciała wiedzieć, dlaczego okrada grób jej mamy. Nie miała pojęcia, że za kradzieżami stoi tak dramatyczna historia.

Chłopak przyznał, że jego mama jest bardzo chora, a leki kosztują. Brakuje im pieniędzy na jedzenie. Sytuacja była tym trudniejsza, że w domu była jeszcze trójka młodszego rodzeństwa nastolatka. Chłopak kradł znicze z grobu, mył je i sprzedawał je na innym cmentarzu.

Cmentarz/Youtube
Cmentarz/Youtube
Cmentarz/Youtube

"Pomogłam mu jednorazowo. Zrobiłam zakupy i zawiozłam z nim do jego domu. Chciałam zobaczyć, czy sytuacja naprawdę tak wygląda" - napisała kobieta, dodając, że po tej wizycie postanowiła pomóc rodzinie. Zleca nastolatkowi drobne prace, za które wypłaca mu wynagrodzenie. Pomaga też w uzyskaniu pomocy ze strony państwa.

Spodziewaliście się takiego finału tej historii?

To też może cię zainteresować: Królowa rock’n’rolla przeszła w życiu przez piekło. Tina Turner stała się wzorem siły i determinacji dla milionów kobiet. Zmagała się z chorobami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nowe informacje w sprawie Kamilka z Częstochowy. Czy MOPS podawał nieprawdziwe informacje o podejmowanych przez siebie działaniach

O tym się mówi: Mieszkańcy kilku miejscowości w Polsce dostali alerty RCB. W wodzie wykryto niebezpieczną dla zdrowia bakterię