Jak przypomina portal "Goniec", kwestia spowiedzi dzieci budzi wiele emocji. Coraz częściej słychać głosy, że potrzeba zmian. Są one tym głośniejsze, im więcej pojawia się dramatycznych świadectw z konfesjonału. Swoimi doświadczeniami podzieliła się pani Alina, której spowiedź skończyła się krzykiem spowiadającego ją kapłana i obraźliwymi słowami, jakie padły pod jej adresem. Wszystko wydarzyło się, kiedy była 10-letnią dziewczynką.

Trauma spowiedzi

Temat traumatycznych doświadczeń z konfesjonału wraca w przestrzeni publicznej dość regularnie. Szczególnie oburzające są sytuacje, w których dziecko zostaje upokorzone przez duchownego. Nie dziwią więc głosy, które wskazują, że spowiedź dzieci nie powinna mieć w ogóle miejsca.

Niestety nie brakuje księży, który wykazują się ogromnym brakiem empatii zarówno względem dorosłych, jak i dzieci. Jakiś czas temu na Twitterze pojawił się wpis zachęcający do dzielenia się nieprzyjemnymi doświadczeniami związanymi z lekcjami religii. To właśnie w odpowiedzi na ten post pani Alina opowiedziała o traumatycznej spowiedzi, jaką odbyła w wieku 10 lat.

Spowiedź/YouTube @Prawdę Powiedziawczy - ewangelizuj_pl
Spowiedź/YouTube @Prawdę Powiedziawczy - ewangelizuj_pl
Spowiedź/YouTube @Prawdę Powiedziawczy - ewangelizuj_pl

Spowiedź, krzyki i wyzwiska

Pani Alina zaczęła swój wpis od tego, że brała udział w zuchowych andrzejkach, na których obecność była obowiązkowa. Mająca wówczas 10-lat dziewczynka postanowiła się z tego faktu wyspowiadać. Nie spodziewała się, że wyznanie grzechu tak rozsierdzi spowiadającego ją kapłana.

"Podczas spowiedzi ksiądz na cały kościół krzyczał na mnie za to: "ty niewdzięcznico, ty ladacznico, ty grzesznico…" - relacjonowała kobieta. Nie ukrywała, że przez rok nie poszła do spowiedzi.

Wpis Aliny/Twitter @ALKaJaCi
Wpis Aliny/Twitter @ALKaJaCi
Wpis Aliny/Twitter @ALKaJaCi

W kolejnym wpisie dodała, że niestety nie było to ostatnie traumatyczne doświadczenie z kościoła. Jak przyznała, potem doszły "dużo gorsze doświadczenia, które zamknęły ją przed tą instytucją". Pani Alina nie zdecydowała się na opisanie ich.

A wy, co sądzicie o spowiedzi dzieci?

To też może cię zainteresować: Królowa rock’n’rolla przeszła w życiu przez piekło. Tina Turner stała się wzorem siły i determinacji dla milionów kobiet. Zmagała się z chorobami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Jackowski nie ma dla nas dobrych wieści. W zapowiedziach jasnowidza najbliższe miesiące malują się w ciemnych barwach

O tym się mówi: Niebezpieczne zjawisko zarejestrowano nad Polską. To pierwszy przypadek w tym roku. Odnotowano zniszczenia