Sprawa 8-letniego Kamilka z Częstochowy zbulwersowała całą Polskę. Szybko narodziły się pytania, jak to możliwe, że dziś – w dobie coraz większej świadomości społecznej, działania rozmaitych instytucji socjalnych i akcji przeciwko przemocy domowej w mediach – wciąż dochodzi do tak dramatycznych sytuacji. Niestety, okazuje się, że dramat, który spotkał zmarłego chłopczyka nie jest wyjątkiem.

Portal Lelum przytacza porażającą historię rodziny z Pomorza, a dramatyczne wydarzenia rozegrały się w podobnym czasie, gdy Kamilek trafił do katowickiego GCZD, w którym lekarze walczyli o jego życie przez ponad miesiąc. Okazuje się, że policja już na początku tego roku otrzymywała kolejne zgłoszenia w sprawie nacechowanego przemocą zachowania rodziców wobec trójki dzieci. Wszystko wydarzyło się w Słupsku.

Mowa o 29-letniej Marioli K. i 35-letni Łukaszu B., którzy mają problem z alkoholem i zaniedbują trójkę swoich pociech. Dzieci w wieku 2, 3 i 5 lat trafiły do rodziny zastępczej, dzięki interwencji służb.

Przemoc domowa w polskich rodzinach częstsza niż możemy przypuszczać? Na jaw wychodzą kolejne przypadki zaniedbań wobec dzieci. Mogło dojść do tragedii!

Szybko okazało się, że nie chodzi jedynie o zaniedbywanie maluchów, ale dzieci doświadczają przemocy domowej. Na ciałach rodzeństwa odkryto liczne ślady bicia i nie tylko – maluchy miały być przypalane papierosami, zmuszane do picia alkoholu, a jedno z nich miało wybite zęby. Prowadząca śledztwo prokuratura zdecydowała się wszcząć postępowanie wobec rodziców.

Dzieci zostały zabezpieczone w stanie — nazwijmy to — krytycznym, zapewniono im pomoc medyczną. Stan dzieci był bardzo zły. Ja pracuję długo, ale z takimi sytuacjami nie spotykamy się często i oby były jak najrzadsze - wyjaśniła Magdalena Gadoś z Prokuratury Rejonowej w Słupsku w rozmowie z „Głosem Pomorza”.

W piątek 19 maja udało się zatrzymać rodziców trójki rodzeństwa. Sąd zdecydował o aresztowaniu obojga na trzy miesiące. Otrzymali zarzuty znęcania się nad dziećmi ze szczególnym okrucieństwem. Najwyższa kara w tym przypadku to 10 lat więzienia.

Jak informował portal "Życie News": PRZEZ DEKADY BYŁA JEDNĄ Z NAJWIĘKSZYCH GWIAZD TELEWIZJI POLSKIEJ. EDYTA WOJTCZAK MOCNO PRZEŻYŁA ROZSTANIE Z TVP. POWÓD ZWOLNIENIA BYŁ ZASKAKUJĄCY

Przypomnij sobie: Z ŻYCIA WZIĘTE: PORÓD ZMIENIŁ MOJE ŻYCIE O 180 STOPNI. PO PRZYJŚCIU DZIECKA NA ŚWIAT PRZESTAŁAM DBAĆ O WYGLĄD. MĘŻOWI ZACZĘŁY PODOBAĆ SIĘ INNE KOBIETY

Portal "Życie News" pisał również: ŁAMIĄCE SERCE ODKRYCIE PO ZAKUPACH W LUMPEKSIE. KOBIETA KUPIŁA KURTKĘ Z DRUGIEJ RĘKI I NIE WIERZYŁA W TO, CO ZNALAZŁA W ŚRODKU. ŁZY CISNĄ SIĘ DO OCZU

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: GOŚCIE WESELNI BYLI ŚWIADKAMI NIESAMOWITEGO WYDARZENIA. PANNA MŁODA POSTANOWIŁA SPRAWIĆ MĘŻOWI WYJĄTKOWĄ NIESPODZIANKĘ. NAGRANIE OBIEGŁO INTERNET