Jak przypomina serwis „Super Express”, statusem emeryta Lech Wałęsa może cieszyć się od blisko 15 lat, jednak w przeciwieństwie do znakomitej większości osób w swoim wieku wciąż jest aktywny zawodowo, dzięki czemu może sporo dorobić do otrzymywanego świadczenia. Były prezydent nie należy bowiem do tych, których największą radością jest bawienie wnuków i oglądanie telewizji.

Lech Wałęsa w ostatnim czasie udzielił obszernego wywiadu w programie „Politycy od kuchni”. Legenda „Solidarności” w rozmowie z Piotrem Lekszyckim i Kamilem Szewczykiem opowiedziała o wielu kwestiach ze swojego życia. Ujawnił m.in. informacje dotyczące kondycji finansowej, domowego budżetu i tego, jakie otrzymuje świadczenie emerytalne. Kwota może nieźle zaskoczyć!

Na jakie świadczenie emerytalne może liczyć Lech Wałęsa? Padła konkretna kwota. Były prezydent zapewnia, że taka suma nie starcza mu na życie!

Trzeba przyznać, że o takiej emeryturze większość seniorów może jedynie pomarzyć! W wywiadzie Lech Wałęsa zdradził, że wciąż jest zmuszony dorabiać, gdy kwota zapewniana przez ZUS jest niewystarczająca! O jakiego rzędu sumie mowa?

Dla większości Polaków to gigantyczne pieniądze – były prezydent otrzymuje obecnie około 11 tysięcy złotych miesięcznie. To duża podwyżka – wcześniej mógł liczyć na około 5-6 tysięcy. Lech Wałęsa przyznał, że jest lepiej, ale inflacja i związana z nią drożyzna sprawia, że praktycznie „wychodzi na to samo”. Wyjaśnił też, dlaczego zdecydował się na dorabianie na emeryturze.

Robię to dlatego, żeby trochę zarobić, bo nie mam. Ja nie dbam o pieniądze, w ogóle mnie to nie obchodziło, ale to mi wystarczało jakoś, a teraz mi nie starcza – stwierdził bez ogródek.

Jak informował portal "Życie News": Z ŻYCIA WZIĘTE: ANNA MIAŁA SERDECZNIE DOŚĆ WŚCIBSKIEJ I WTRĄCAJĄCEJ SIĘ WE WSZYSTKO TEŚCIOWEJ. ZRZĄDZENIE LOSU SPRAWIŁO, ŻE MOGŁA DAĆ JEJ NAUCZKĘ

Przypomnij sobie: PORAŻAJĄCE SŁOWA JUSTYNY KOWALCZYK CHWILĘ PRZED NAGŁYM ODEJŚCIEM KACPRA TEKIELI. SPORTSMENKA UDZIELIŁA WYWIADU. MÓWIŁA O PRZYSZŁOŚCI UKOCHANEGO SYNKA

Portal "Życie News" pisał również: POWIEW WIOSNY W ŻYCIU PRYWATNYM LUBIANEGO AKTORA. KRĄŻĄ PLOTKI O TYM, ŻE MIKOŁAJ ROZNERSKI ZNÓW JEST ZAKOCHANY. KIM JEST SZCZĘŚLIWA WYBRANKA GWIAZDORA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PORAŻAJĄCE DONIESIENIA W SPRAWIE ZDARZENIA W SZWAJCARSKICH ALPACH. NOWE USTALENIA O KACPRZE TEKELI ZWALAJĄ Z NÓG. CO NAPRAWDĘ ZDARZYŁO SIĘ NA SZCZYCIE