Niestety, mimo licznych akcji uświadamiających o zagrożeniach związanych z działalnością oszustów, który podają się za krewnego, pracownika banku czy policjanta skala przestępstw o tym charakterze wcale się nie zmniejsza. Oszuści wynajdują coraz to nowsze i bardziej przemyślane sposoby na pozbawienie nieświadomych zagrożenia osób dużych sum pieniędzy.

Jak informuje serwis O2, lawinowo rośnie zjawisko związane z telefonami do starszych osób, w których oszuści podają się za policjantów przekonujących o czyhającym zagrożeniu związanym z posiadanymi oszczędnościami. Takie połączenia otrzymali trzej mieszkańcy powiatu częstochowskiego. Jeden z nich uwierzył złodziejom i w ten sposób stracił potężną sumę.

Nowa metoda oszustwa zbiera żniwo wśród seniorów. Policjanci ostrzegają przed możliwą utratą pieniędzy. Warto przestrzec bliskich!

Ofiarą fałszywego policjanta CBŚP padł w ostatnich dniach 70-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Mężczyzna odebrał telefon od mężczyzny podającego się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Wpierw zapytał o to, dlaczego senior nie pojawił się w siedzibie CBŚP w Częstochowie, gdyż dostał wezwanie.

70-latek nie rozumiał o co chodzi, ale oświadczył, że nie otrzymał żadnego wezwania. Fałszywy policjant nakazał mężczyźnie zadzwonić pod numer 112. Wtedy senior usłyszał, że jego poprzedni rozmówca pracuje w CBŚP i prowadzone jest postępowanie przeciwko pracownicy banku, która próbuje zaciągnąć kredyt na konto 70-latka i ukraść pieniądze z jego rachunku.

Policjant polecił później mężczyźnie by jak najszybciej wypłacił całą sumę i pozostawił ją w miejscu, które mu wskazał. Policjant cały czas miał telefoniczny kontakt z ofiarą. W banku instruował go, co ma dokładnie zrobić. Gdy 70-latek zostawił pieniądze na cmentarzu kontakt z policjantem się urwał. Wtedy mężczyzna zrozumiał, że padł ofiarą oszustwa i powiadomił policję.

Policja cały czas apeluje zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców, dziadków, czy samotnie zamieszkujących sąsiadów o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich łatwowierność. Bo świadomy obywatel to bezpieczny obywatel – wyjaśnia KMP w Częstochowie, cytowana przez serwis O2.

Jak informował portal "Życie News": JOANNA OPOZDA PODJĘŁA ISTOTNĄ DECYZJĘ WOBEC ANTONIEGO KRÓLIKOWSKIEGO. AKTOR MOŻE STRACIĆ KONTAKT Z SYNEM NA ZAWSZE. O DALSZYCH LOSACH ZDECYDUJE SĄD

Przypomnij sobie: NA JAW WYCHODZĄ ZASKAKUJĄCE FAKTY O MAŁŻEŃSTWIE LECHA I DANUTY WAŁĘSÓW. BYŁY PREZYDENT PRZYZNAJE, ŻE TO CZAS NA RADYKALNE ZMIANY. CO ZAMIERZA ZROBIĆ

Portal "Życie News" pisał również: NIEBYWAŁA SYTUACJA PO ODEJŚCIU KAMILKA Z CZĘSTOCHOWY. DO DOMU WUJOSTWA CHŁOPCA WESZŁA POLICJA. BLISCY POPARZONEGO 8-LATKA OBAWIAJĄ SIĘ O SWOJE ŻYCIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KAMIL STOCH BEZ OGRÓDEK O TYM, CO DZIEJE SIĘ W JEGO MAŁŻEŃSTWIE. SPORTOWIEC ZAWSZE CENIŁ SWOJĄ PRYWATNOŚĆ. TERAZ WYJAWIA PRAWDĘ O RELACJI Z ŻONĄ