Jak przypomina portal "Pomponik", wielu Brytyjczyków i sympatyków rodziny królewskiej na całym świecie obawia się o stan zdrowia króla Karola III. Wszystkiemu winne są tzw. kiełbasiane palce. Lekarz zabrał głos w sprawie wyglądu dłoni monarchy. Czy faktycznie są powody do obaw?

Ten objaw budzi od lat obawy sympatyków Karola III

Opuchnięte palce króla Karola III już od dawna budzą niepokój jego sympatyków. Jak podaje jeden z brytyjskich tabloidów, hasła "kiełbasiane palce" i "dłonie króla Karola III" są jednymi z częściej wyszukiwanych w wyszukiwarkach w Wielkiej Brytanii. W końcu głos w sprawie zdecydował się zabrać głos dr Gareth Nye.

Jak wyjaśnia medyk, opuchnięte palce mogą być związane z gromadzeniem się płynów w organizmie. Niestety wraz z wiekiem skłonność do pojawiania się tego rodzaju opuchlizny na dłoniach wzrasta.

Innym powodem pojawienia się tego objawu może być zapalenie stawów. Choć schorzenie to wiąże się z pojawieniem się silnego bólu, obrzęku, czy sztywności palców, to nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla życia cierpiącej na nie osoby.

Palce Karola III/YouTube @Nicki Swift
Palce Karola III/YouTube @Nicki Swift
Palce Karola III/YouTube @Nicki Swift

Uspokajający jest również fakt, że objaw ten u króla Karola pojawia się od dobrych kilku lat, co może potwierdzać wyjaśnienia doktora Nye'a.

Król Karol III na wyjątkowym portrecie

Tydzień po koronacji króla Karola III Pałac Buckingham opublikował portret monarchy, na którym możemy zobaczyć także jego następców, księcia Williama oraz jego najstarszego syna księcia George'a.

Monarcha ma na sobie tunikę koronacyjną, a także obszyta gronostajem szatę koronacyjną. W dłoniach dzierży on berło i jabłko, a na jego głowie spoczywa korona.

A jak wam podoba się koronacyjny portret?

To też może cię zainteresować: Książę William nie zostawia na zachowaniu młodszego brata suchej nitki. Czy pojednanie między synami księżnej Diany jest jeszcze możliwe

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tadeusz Rydzyk jest właścicielem kawiarni. Ceny w lokalu są zaskakujące

O tym się mówi: Jeśli trzymasz magnesy na lodówce to natychmiast i ściągnij. To bardzo niebezpieczne. O czym mowa