Jak przypomina portal "Pomponik", Ida Nowakowska nigdy nie ukrywała, że jest osobą głęboką wierzącą. Na każdym kroku gwiazda TVP podkreśla, jak ważny jest dla niej Kościół i wiara. Nowakowska postanowiła zabrać głos na temat aktu apostazji, na który decyduje się coraz więcej osób, w tym również wielu celebrytów.

Ida Nowakowska nie ukrywa, że jest osobą wierzącą

Wiele gwiazd nie wypowiada się na temat swojej wiary, uznając, że jest ona ich prywatną sprawą. Nie brakuje jednak celebrytów, którzy otwarcie deklarują swój stosunek nie tylko do wiary, ale i do instytucji Kościoła katolickiego.

Wśród celebrytów nie brakuje osób, które otwarcie krytykują kościelnych hierarchów, a nawet dokonały lub planują dokonać apostazji.

Na drugim biegunie są gwiazdy, które nie tylko mówią głośno o swojej wierze, ale i poparciu dla kościoła. W tej grupie znajduje się Ida Nowakowska , która nie ukrywa, że jest osobą wierzącą, a wiara stanowi istotny element jej życia i codzienności.

Ida Nowakowska o apostazji

Jak wspominaliśmy, nie brakuje gwiazd, które albo już dokonały aktu apostazji, albo dopiero planują jej dokonanie. Głos w debacie na ten temat zabrała Ida Nowakowska. Jeśli spodziewaliście się, że gwiazda skrytykuje osoby decydujące się na ten akt, będziecie zaskoczeni. Gwiazda TVP nie zamierza nikogo potępiać.

Jak podkreśliła, każdy ma prawo do podejmowania własnych decyzji i dokonywania własnych wyborów.

"Nikt nie jest zmuszany do tego, aby być częścią Kościoła katolickiego. To jest wybór każdego człowieka. Nawet jeżeli ktoś jest wychowany w wierze katolickiej, to od niego później zależy ten wybór" - powiedziała Nowakowska w rozmowie z portalem "Jastrząb Post".

Dodała, że choć zdecydowała się ochrzcić syna i wychować go w wierze katolickiej, to do niego będzie należała decyzja o tym, w co będzie wierzył w przyszłości.

Spodziewaliście się tego?

To też może cię zainteresować: Smutne wieści dla fanów muzyki. Odszedł członek popularnego polskiego zespołu. Piosenki formacji nuciło wielu z nas

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mężczyzna zrobił zakupu z dostawą do domu. W worku z chlebem znalazł wyjątkowo obrzydliwą niespodziankę

O tym się mówi: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o swoim małżeństwie z Rafałem Szatanem. Zdradziła swój przepis na udaną relację