Niezwykle ważna informacja dla obywateli w naszym kraju została wydana przez polskie wojsko. W trakcie majowego weekendu rozpoczną się specjalne ćwiczenia Anakonda, które potrwają przez kolejny miesiąc. Właśnie w związku z nimi na terenie całego kraju będą odbywały się przejazdy kolumn pojazdów wojskowych. Jak trzeba zachowywać się w ten czasie?

Wojskowe manerwy o nazwie Anakonda są organizowane przez Polskę, a także inne państwa Paktu Północnoatlantyckiego i państwa partnerskie NATO. Celem tych ćwiczeń jest test umiejętności wojsk do szybkiego reagowania w przypadku ataku i innych zagrożeń bezpieczeństwa. Na poligonach w całym kraju ćwiczenia przeprowadzane są z udziałem tysięcy żołnierzy z różnych krajów. Manewry przeprowadzane są na lądzie, w wodzie i w powietrzu. W tym roku akcja Anakonda będzie przeprowadzana od 2 do 26 maja.

Manewry wojskowe Anakonda ruszają 2 maja. Polskie wojsko ma specjalne zalecenia wobec obywateli na terenie kraju. O co chodzi?

Na drogach w większości regionów Polski w tym czasie będziemy mogli zobaczyć całą masę wojskowych pojazdów, przemieszczających się z poligonu na poligon, a także wracających do bazy. Wojsko Polskie wystosowało do obywateli specjalny apel w tej kwestii. O co chodzi? O zachowanie bezpieczeństwa i tajności całej akcji.

Obywatele zostali zobowiązani do określonych zachowań w ciągu najbliższego miesiąca. Kierowcy zostali poproszeni o niewjeżdżanie między pojazdy wojskowe, które poruszają się w kolumnie. Powstała również apel z zakazem fotografowania i rejestrowania w formie nagrań wideo jadących pojazdów wojskowych, by nie umieszczać ich w Internecie – szczególnie chodzi o lokalizację, datę i godzinę przejazdu.

Każde nieprzemyślane działanie w sieci, szczególnie w obecnej sytuacji geopolitycznej na świecie, przedstawiające ważne obiekty wojskowe, instalacje i urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności. Pamiętajmy! Bądź świadomy zagrożeń! – informuje MON.

Jak informował portal "Życie News": GDY W WIEKU 85 LAT WZIĄŁ ŚLUB Z MŁODSZĄ O 60 LAT KOBIETĄ SPADŁY NA NIEGO GROMY. ANDRZEJ ŁAPICKI POSTAWIŁ NA SWOIM. TO, CO STAŁO SIĘ PÓŹNIEJ ZADZIWIA

Przypomnij sobie: KOSZMAR NA JAWIE WŁAŚCICIELA MIESZKANIA. PIĘCIOOSOBOWA RODZINA DOPROWADZIŁA LOKAL DO RUINY, A REMONT BĘDZIE KOSZTOWAŁ FORTUNĘ. ZDJĘCIA ZWALAJĄ Z NÓG

Portal "Życie News" pisał również: ŻONA GRZEGORZA KRYCHOWIAKA POCHWALIŁA SIĘ IDEALNĄ SYLWETKĄ. CELIA POKAZAŁA SIĘ NA ZDJĘCIACH Z TOREBKĄ Z ALIGATORA WARTĄ FORTUNĘ. INTERNAUCI ZDUMIENI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NIEBYWAŁE ODKRYCIE SIÓSTR FRANCISZKANEK. ZAKONNICE NATYCHMIAST ZAOPIEKOWAŁY SIĘ MALEŃKIM DZIECKIEM. MALEC TRAFIŁ DO OKNA ŻYCIA BEZ ŻADNYCH RZECZY