Wojsko polskie przekazało bardzo ważną informację do opinii publicznej. Osiemnasta Dywizja Zmechanizowana imienia generała broni Tadeusza Buka poinformowała, że w najbliższych dniach żołnierze a także sprzęt żelaznej dywizji będą przemieszczać się po drogach krajowych województwach Mazowieckim, Lubelskim, Podkarpackim i Podlaskim to wszystko ma związek z manewrami Niedźwiedź 23.

Wojsko Polskie kieruje swoje ostrzeżenie do wszystkich kierowców, którzy w najbliższych dniach planują podróże. Mogą natknąć się na kolumny Wojsk i sprzętu wojskowego, które będą poruszały się po krajówkach województwie mazowieckim, lubelskim, podkarpackim i na Podlasiu. Wojskowi przestrzegają, że w takiej sytuacji warto zachować ostrożność oraz pamiętać o podstawowych zasadach, chodzi między innymi o to, by nie publikować w mediach informacji o tym gdzie przemieszczają się żołnierze.

Takie informacje bardzo często wykorzystywane są przez ale analityków obcych i nie zawsze przyjaznie nastawionych państw. Mogą trafić w ręce wywiadu białoruskiego lub rosyjskiego.