Jak przypomina portal "Goniec", Grzegorz Głuszak ze stacji TVN był jedną z osób, które pomagały Tomaszowi Komendzie stanąć na nogi po opuszczenia więzienia. Dziennikarz opowiedział o tym, w jakich warunkach mieszkał Komenda, o agresji i relacji, która niespodziewanie się pogorszyła.

Początek i koniec

W ostatnich dniach media znów zainteresowały się Tomaszem Komendom, który spędził w więzieniu 18 lat za czyn, którego nie popełnił. Wszystko po tym, jak była partnerka Komendy przyznała, że mężczyzna nie chce płacić alimentów na ich wspólnego syna. Dość szybko okazało się, że nie tylko relacje z byłą partnerką są napięte. Komenda miał odsunąć się też od matki.

Okazuje się, że ochłodzeniu miały ulec również przyjacielskie relacje Komendy z Grzegorzem Głuszakiem, dziennikarzem TVN, który pomagał uniewinnionemu stawiać pierwsze kroki na wolności. W rozmowie z "Newsweekiem" dziennikarz potwierdził to, o czym rozpisują się od jakiegoś czasu media.

Tomasz Komenda/YouTube @Superwizjer TVN
Tomasz Komenda/YouTube @Superwizjer TVN
Tomasz Komenda/YouTube @Superwizjer TVN

Grzegorz Głuszak o Tomaszu Komendzie

Grzegorz Głuszak zdradził, że niedługo po tym, jak Tomasz Komenda otrzymał odszkodowanie, odwiedził go w mieszkaniu, które wynajmował wspólnie z Anną Walter. "W łazience zauważyłem rozbitą umywalkę. Anka zdradziła, że Tomek wpadł w furię i rozbił ją w drobny mak" - relacjonował dziennikarz.

Głuszak przyznał, że kiedy zaczęły docierać do niego głosy o tym, że Komenda odsunął się od matki, postanowił do niego zadzwonić. Jak sam mówi "opieprzył go w krótkich żołnierskich słowach". Niestety to była ostatnia rozmowa, jaką odbyli. Później Komenda ignorował połączenia.

Grzegorz Głuszak/YouTube @Magazyn Press
Grzegorz Głuszak/YouTube @Magazyn Press
Grzegorz Głuszak/YouTube @Magazyn Press

Miał też nie odpisać na SMS, w którym dziennikarz pytał go o samopoczucie po tym, jak dowiedział się, że Komenda cierpi na chorobę nowotworową i poddawany jest radioterapii.

Spodziewaliście się, że tak potoczą się losy Tomasza Komendy?

To też może cię zainteresować: Fani Marcina Hakiela nie kryją radości. Nawet Katarzyna Cichopek postanowiła pogratulować byłemu mężowi. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jacek Kurski nie zamierza wracać do mediów. Podobno stracił dobrą fuchę. O czym mowa

O tym się mówi: Papież Franciszek zabrał głos w sprawie zarzutów dotyczących Jana Pawła II. Co miał na ich temat do powiedzenia