Ostatnimi czasy coraz więcej mówi się o słabnącym zainteresowaniu Polek i Polaków uczestnictwem w obrzędach kościelnych i we mszach świętych. Wszyscy, którzy są zdania, że mury kościoła pustoszeją, narzekają na kapłanów i hierarchów kościoła. Wiele wskazuje na to, że wprowadzone niegdyś lockdowny mocno wpłynęły na postawę wiernych względem zachowania księży, którzy prowadzili msze święte za pośrednictwem Internetu i nie wpuszczali wiernych do kościoła.

Seniorka nie zaprosi więcej księdza na wizytę duszpasterską

Portal “Goniec” postanowił opisać wypowiedź starszej kobiety zapytanej o sprawy kościelne. Jej reakcja nie pozostawia wątpliwości, że musiała mocno zawieść się na duchownych. Film opublikowany na platformie TikTok polubiło ponad 41 000 użytkowników, a komentarz zostawiło ponad 600 osób. Wielu przyklasnęło seniorce, przyznając jej rację, inni podali własne przykłady powodów odsunięcia się ludzi od instytucji Kościoła.

- Takie cuda co się dzieją w tych kościołach… najlepiej z daleka się trzymać. [...] Pan Jezus co powiedział? Darmo dostaliście, darmo dawajcie, a oni jak dają? Jak jest msza… ja nawet specjalnie poszłam palmę poświęcić i jak ja słuchałam tych kazań… [...] - relacjonowała jednym tchem kobieta.

Wspomniała też o wizycie duszpasterskiej. Aż nie chce się wierzyć w to, że duchowny domagał się pieniędzy za posługę w czasie, gdy od kilku lat księża wolą zaprosić wiernych na mszę świętą, podczas której można dać kilka groszy na ofiarę. - Dobrze, niech przyjdzie mi wyświęcić mieszkanie. No to nawet mi wodą święconą nie pochlapał, tylko się pytał, gdzie datek. No to przepraszam bardzo… jak ja to zobaczyłam… to ja już księdza więcej nie zaproszę - krzyczała do mikrofonu.

@goniec.pl ♬ dźwięk oryginalny - Goniec.pl - wiadomości

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Grażyna Torbicka zdradza przepis na udane i szczęśliwe małżeństwo. O czym mowa

Zerknij też tutaj: Janusz Korwin-Mikke znów zaskoczył swoją decyzją. Polityk zdecydował się na ważny życiowy krok. Wszystko wydarzyło się chwilę po Wielkanocy