Bardzo niskie stawki otrzymują często osoby związane z estradą lub aktorstwem, ale nie tylko. Wszyscy kojarzymy niezapomnianą akcję z poszukiwaniem pracy przez Lecha Wałęsę! Wszystko nasiliło się, gdy rządowa pandemia wkroczyła na nasze podwórko i sprawiła, że pozamykano nas w domach. Wówczas tylko ci bardziej zaradni artyści szybko odnaleźli się w nowej rzeczywistości... Politycy też od czasu do czasu wspominają o pieniążkach, jakie spływają na ich konta z okazji przejścia na emeryturę.

Pierwsza dama wzięła sprawy w swoje ręce

Tutaj jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że polityk miał jednak możliwość i obowiązek opłacania składek ZUS, podczas pełnienia zawodowych obowiązków, podczas gdy artyści często pracowali i pracują na kontraktach, więc sami muszą sobie pilnować wszelkich składek, razem z tymi do ZUS.

Na szczęście, nie są i nie byli bez wyjścia, gdyż wielu z nich, będąc u szczytu swej kariery, zarabiało pieniądze, o jakich większość rodaków mogłaby jedynie pomarzyć. Z tak wielkich kwot bez problemu mogliby odłożyć na dostatnie życie na emeryturze.

Jolanta Kwaśniewska, choć nie jest znaną artystką estradową, ani aktorką, postanowiła już dawno zadbać o to, aby jesień swego życia móc spędzać na dostatku, wygodzie i bezpieczeństwie. Pierwszą damą była przez dziesięć lat prezydentury jej męża Aleksandra. Nie zamierzała pozwolić na to, aby ten okres w jej życiu wpłynął na wysokość jej emerytury, dlatego też osobiście uiszczała opłaty w ZUS-ie.

Każdy z nas musi być odpowiedzialny za siebie. Odkładajmy, chociaż niewielką część swoich dochodów, żeby mieć nawet skromny kapitał na przyszłość. Racjonalnie nimi gospodarujmy. Jeśli mamy środki, nauczmy się też inwestować. Nikt, tak jak my sami, nie zadba o nasze emerytury - ujawniła przed kilkoma laty w jednym z wywiadów. Dzięki swej zaradności, w 2021 roku seniorka mogła otrzymywać około 2,5 tysiąca złotych miesięcznie emerytury, jak donosi "o2".

Zerknij: Antek Królikowski przerwał milczenie. Czy to koniec czarnej passy dla aktora

O tym się mówi: Dawid Kubacki podzielił się z Polakami ważnymi słowami. Uwielbiany skoczek narciarski nagrał krótkie wideo. Jego słowa poruszają do głębi