Ten niezwykły dzień, jakim jest przystąpienie do sakramentu pierwszej komunii świętej, to obrzęd religijny, na który czekają zarówno dzieci, jak i ich rodzice.

Tradycja głosi, że powinno się wyglądać w tym dniu skromnie i elegancko

Niestety, dorośli pragnący iść z duchem czasu, zapomnieli o wartościach wiążących się z przystąpieniem do pierwszej komunii świętej i zastąpili je prześciganiem się w prezentowaniu jak najwyższego statusu materialnego.

Dlatego też tradycyjne alby i skromne suknie komunijne przeszły do historii w wielu parafiach w Polsce, a na jej miejsce wkroczyły gigantyczne i bufiaste suknie, w których dziewczynki wyglądają niczym panny młode.

Okres komunijny w wielu rodzinach, jednym kojarzy się z ogromną uroczystością i ważnym dla dziecka sakramentem, a innym jedynie z wydatkami i koniecznością pokazania się w środowisku. Współczesne dzieci niestety nastawione są głównie na kosztowne prezenty, a media każdego roku aktualizują powinności finansowe poszczególnych członków rodziny dziecka przystępującego do pierwszej komunii świętej.

Teraz Radio Zet donosi, że komunijne sukienki przypominają w sukni ślubne, zarówno ze względu na ich Strojny charakter, jak i ogrom materiału zużytego na ich uszycie.

@my_princess_brand

2023 Communion Collections NOW Available Exclusively in-store🔥 SPECIAL Offer: Only taking orders for mom’s outfits until December! Use link to book an appointment: https://MyPrincessAppointment.as.me/2023-Communion-Appointment

♬ I am - L'Oréal Paris


Co o tym sądzicie?

Zerknij: Duchowny szczerze o tym, co sądzi o rozgrzeszeniu po rozwodzie. Nagranie stało się hitem w sieci

O tym się mówi: Krzysztof Skiba zapowiada wielkie zmiany w swoim życiu. Artysta ma za sobą błyskawiczny rozwód. Jego młodsza o 26 lat ukochana ma powody do radości