33-letni Dawid Kubacki doświadcza obecnie bardzo trudnych chwil. Jego małżonka jest hospitalizowana, a rokowania nie są zbyt optymistyczne. Problemy z sercem mogą okazać się śmiertelne, a celebryci ze świata show-biznesu i wielu sportowców kontynuuje udostępnianie dowodów solidarności i słów wsparcia w mediach społecznościowych. Apoloniusz Tajner, Honorowy Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, również wypowiedział się w sprawie nieszczęścia, jakie spotkało rodzinę sportowca.

Dawid Kubacki wycofał się z Pucharu Świata i wrócił do kraju

19 marca wielbiciele sportu na moment odrętwiali. Dawid Kubacki nieoczekiwanie odstąpił od dalszego udziału w konkursie Vikersund i powrócił do kraju. Niestety, skłoniły go do takiej decyzji nieujawnione dotąd przyczynowo, kłopoty kardiologiczne jego młodziutkiej żony. Kobieta wedle informacji medialnych walczy o życie, w jednym ze szpitali.

Nieprzebrane grono celebrytów oficjalnie zabrały głos w sprawie nagłej choroby pani Kubackiej, wyrażając swoją solidarność i wsparcie Dawidowi Kubackiemu. Do grona celebrytów ze świata sportu, którzy wspierają skoczka za pośrednictwem Internetu, jest oczywiście dawna legenda polskich skoków narciarskich Adam Małysz.

Podczas publicznej wypowiedzi, prezes przyznał, że nie ustają modlitwy w intencji zdrowia pani Kubackiej, a także zapewnił Dawida, że może na wszystkich liczyć. Dodał też, że swoje słowa wsparcia przekazał pogrążonemu w przestrachu o życie żony mężczyźnie, za pośrednictwem wiadomości tekstowej SMS.

Apoloniusz Tajner szczerze o sytuacji Dawida Kubackiego

"Skala wsparcia dla Dawida jest ogromna. Myślę, że to jest odruch związany z trudną sytuacją osobistą któregoś z zawodników i to jest zupełnie normalne. Takie sytuacje nie zdarzają się na szczęście zbyt często, ale kiedy już, to jest to traktowane ze zrozumieniem i próbami wsparcia" - stwierdził bez ogródek. Bogacz tak bardzo przejął się losem sportowca i jego żony, że postanowił podpowiedzieć reszcie celebrytów pozostających w zawodach, jak mają wesprzeć kolegę. "Myślę, że koledzy będą starali się teraz skakać jeszcze dalej. Dla Dawida" - dodał honorowy prezes.

Co o tym sądzicie? Skąd u Marty Kubackiej takie nagłe kłopoty z sercem?