Jak przypomina portal "Pomponik", choć księżna Kate ściśle trzyma się etykiety i rzadko pozwala sobie na odstępstwa od niej. Jednak nawet jej zdarzają się wpadki. Doszło do niej w trakcie ostatniej wizyty w centrum religijnym. Zdjęcia całej sytuacji obiegły media.

Księżna Kate i książę William odwiedzili centrum religijnym

W czwartek 9 marca książę i księżna Walii udali się do Muzułmańskie Centrum Hayes w Londynie. Wizyta była formą podziękowania za pomoc, jaką tamtejsza społeczność niosła ofiarom katastrofalnego trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Dzięki ich staraniom udało się uzbierać 25 tys. funtów dla osób.

Para książęca spotkała się również z pracownikami organizacji charytatywnych, a także ratownikami działającymi w Czerwonym Krzyżem. W trakcie rozmów William i Kate mieli okazję usłyszeć wstrząsające relacje osób, które pomagały tam na miejscu.

Księżna Kate nie ustrzegła się wpadki

Do wpadki księżnej Kate doszło w momencie przywitań z przywódcami religijnymi, którzy przybyli do centrum. Żona następcy tronu wyciągnęła rękę w geście powitania do Imana Sufyana, który jednak nie odwzajemnił uścisku dłoni.

Położył rękę na sercu i skinął głową. Księżna Kate w porę zreflektowała się, że popełniła błąd i przywitała Sufyana, naśladując wykonany przez niego gest.

Księżna Kate/Instagram @princeandprincessofwales
Księżna Kate/Instagram @princeandprincessofwales
Księżna Kate/Instagram @princeandprincessofwales

Zgodnie z obowiązującymi w islamie zasadami, gestem przywitania wobec kobiety spoza rodziny, jest skinienie głową i położenie ręki na sercu lub ukłon.

Co sądzicie o tej wpadce?

To też może cię zainteresować: Fani Magdy Narożnej nie kryją zachwytu. Piosenkarka pochwaliła się spektakularną metamorfozą

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Raz w życiu odważyła się skrytykować synową. To wystarczyło, by straciła kontakt z synem i wnuczką na 15 lat

O tym się mówi: Antoni Królikowski przerywa milczenie. Aktor wydał oświadczenie w sprawie zarzutów stawianych mu przez prokuraturę