Rodzina jest jednym z najważniejszych skarbów w naszym życiu. To wraz z nią dzielimy radości, przeżywamy smutki, uczymy się wzajemnego szacunku i miłości. Jednak czasami życie stawia przed nami trudne wyzwania, które mogą wpłynąć na nasze relacje z bliskimi. W takich chwilach warto pomodlić się o rodzinę, prosić o siłę i wytrwałość w tworzeniu dobrych relacji oraz o ochronę przed złem.

Oto modlitwa o rodzinę, którą można odmawiać samodzielnie lub razem z bliskimi:

Boże Ojcze, dziękuję Ci za moją rodzinę. Dziękuję Ci za miłość i wsparcie, które otrzymuję od moich bliskich każdego dnia. Proszę Cię, otaczaj ich swoją opieką i błogosławieństwem, byśmy zawsze byli zjednoczeni w miłości i szacunku.

Panie, proszę Cię, abyś umocnił nasze relacje i pomógł nam przetrwać trudne chwile. Daj nam siłę i wytrwałość w budowaniu zdrowych relacji, w rozwiązywaniu konfliktów i w przebaczaniu.

Proszę Cię, abyś ochronił naszą rodzinę przed złem, przed chorobami, nieszczęściami i napaściami wrogów. Przez Twoją miłość i łaskę, daj nam siłę do walki z trudnościami, a jednocześnie pokorę i mądrość w podejmowaniu decyzji.

Dziękuję Ci, Panie, za Twoją opiekę nad nami i za Twoje miłosierdzie. Proszę Cię, nie opuszczaj nas, niech Twoje światło prowadzi nas na drodze życia i niech Twoja miłość zawsze towarzyszy nam w każdym momencie.

Zaufajmy Bogu i prośmy Go o siłę, o pokój i o ochronę naszej rodziny. Niech ta modlitwa będzie naszym wsparciem w trudnych chwilach, a zarazem wyrazem naszej wdzięczności za miłość, którą otrzymujemy od naszych bliskich.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Mój mąż odszedł, a cały spadek zostawił kochance. A ja całe życie myślałam, że mam idealną rodzinę"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wiernych czekają spore zmiany w kwestii przyjmowania komunii świętej. Decyzja będzie teraz należeć do proboszcza