Nieprzyjemny zapach w lodówce potrafi uprzykrzyć życie. Zwykle odpowiedzialne jest za niego umieszczenie na półkach chłodziarki nieodpowiednio zabeczpieczonych produktów o bardzo silnych aromatach, których połączenie tworzy nieprzyjemną mieszankę. Aby uniknąć tego problemu, warto szczelnie zamykać pojemniki z przechowywaną żywnością. Sprawdzą się również produkty, które pochłaniają zapach. Z czego można skorzystać?

Chleb

Aby skutecznie walczyć z powstawaniem nieprzyjemnych zapachów z lodówki, warto umieścić na półce kromki chleba. Najlepiej sprawdzi się chleb żytni. Należy pamiętać o regularnym wymienianiu kromek, nie później niż co 2-3 dni.

Przykry zapach w lodówce/YouTube @ Healthy Strong
Przykry zapach w lodówce/YouTube @ Healthy Strong
Przykry zapach w lodówce/YouTube @ Healthy Strong

Ryż

Ryż umieszczony w lodówce nie tylko pomoże pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, ale także pozbędzie się problemu wilgoci, którą wyjątkowo dobrze pochłania. W dużych lodówkach warto umieścić miseczkę z nieugotowanym ryżem na każdej półce. Wymiany dokonujemy raz w tygodniu.

Węgiel

Nieoceniony w walce z nieprzyjemnymi zapachami w lodówce jest węgiel. Wystarczy umieścić 2-3 tabletki w lodówce i gotowe! Węgiel wykorzystywany jest również w wielu gotowych wkładach neutralizujących nieprzyjemne aromaty, jakie możemy kupić w sklepie.

Kawa

Jednym z najbardziej znanych naturalnych pochłaniaczy zapachu, jest kawa. Włożenie jej do lodówki wypełni chłodziarkę przyjemnym aromatem. Można umieszczać zarówno świeże ziarna, jak i te zmielone, choć ważne, żeby zmielić kawę tuż przed jej umieszczeniem w lodówce.

Przykry zapach z lodówki/YouTube @ Healthy Strong
Przykry zapach z lodówki/YouTube @ Healthy Strong
Przykry zapach z lodówki/YouTube @ Healthy Strong

Jabłko i goździki

Kolejnym domowym pochłaniaczem zapachów będzie połówka jabłka i wbite w nią goździki. Tak, jak w przypadku wszystkich domowych sposobów tak i tu, należy pamiętać o wymianie produktu, nim dojdzie do jego całkowitego zepsucia.

A wy, jakie macie domowe sposoby na walkę z nieprzyjemnym zapachem w lodówce?

To też może cię zainteresować: Zawsze podlewaj sadzonki tym środkiem z apteki, aby były mocne i szybko rosły

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Odeszła ikona kina. Widzowie na zawsze zapamiętają jej rolę w "Trzech muszkieterach"

O tym się mówi: Zaskakujące wyznanie ojca Pio. Duchowny utrzymywał, że istnieje życie poza Ziemią. Jego słowa mogą zmienić podejście wielu wierzących