Urodzony 16 stycznia 1987 roku w Cieszynie skoczek od lat słynie ze swojego nietypowego poczucia humoru i uważany jest za najbardziej luźnego członka polskiej reprezentacji skoczków narciarskich. Jego dystans do dyscypliny, którą uprawia i swoich dokonań budzi podziw. Kibiców nie zdziwiło zatem to, że temat obronionej przez niego pracy dyplomowej w 2017 roku była „Pewność siebie na przykładzie reprezentantów Polski kadry narodowej „A" w skokach narciarskich”. Tej z pewnością mu nie brakuje.

Życie prywatne Piotra Żyły w pewnym momencie stało się dość burzliwe. W listopadzie 2018 roku Piotr Żyła rozwiódł się z Justyną Lazar, kuzynką Adama Małysza, z którą doczekał się dwójki dzieci – Jakuba i Karoliny. Dziś związany jest z Marceliną Ziętek.

Piotr Żyła rozbraja polskich kibiców swoim humorem. Najzabawniejsze wypowiedzi skoczka szybko stały się memami. Czym zasłynął?

Piotr Żyła może poszczycić się całą listą osiągnięć sportowych – ma na koncie m.in. sześć medali mistrzostw świata, w tym złoto i brąz zdobył indywidualnie. Dwa razy drużyna z Piotrem Żyłą w składzie zdobyła brąz na mistrzostwach świata w lotach. Dwudziestokrotnie stawał na podium konkursów Pucharu Świata, w tym dwukrotnie jako zwycięzca. Jego rekord życiowy to 248 metrów na Letalnicy w Planicy (2019).

Skoczek zasłynął również bardzo odważnymi, ale i niezwykle zabawnymi wypowiedziami, z których część na stałe weszła do popkulturowego słownika. Jakie hasła kibice zapamiętali najlepiej?

 • Piłeś, nie skacz!
 • Koniec sezonu jest raz. Na koniec sezonu.
 • Jakoś się na tym podium pomieściliśmy – po zwycięstwie w Oslo.
 • Córka zeżarła kostkę z kibla i trzeba było jechać do szpitala.
 • Na pytanie, co najbardziej lubi w Japonii stwierdził, że „Kibel, cieplutki”.
 • Koledzy mnie „wypuścili”. Powiedzieli, że co jak co, ale w kasku i w goglach to na lotnisku nie wyjdę. Pomyślałem: ja nie wyjdę? Ja? No i wyszedłem.
 • Całkiem nieprzyjemnie się tu skacze. Głupia jest ta skocznia, powinni ją wysadzić w powietrze.
 • Siadłem na belce, wyskładałem się jak umiem, a reszty to już nie pamiętam.
  Ruszyłem z belki, garbik, fajeczka, no i poleciało.
 • Trzeba mu tą flachę postawić (chodziło o Thomasa Morgensterna – przyp. red.).

Za: Głos Wielkopolski

Jak informował portal "Życie News": KSIĘŻNA KATE ZNALAZŁA SIĘ W OPAŁACH. ŻONA KSIĘCIA WILLIAMA MA SPORE POWODU DO NIEPOKOJU. POWODEM ZMARTWIEŃ MA BYĆ KSIĄŻĘ LOUIS, NAJMŁODSZY SYN PARY

Przypomnij sobie: SPÓŁDZIELNIE MIESZKANIOWE WPROWADZIŁY LISTĘ NAKAZÓW I ZAKAZÓW DLA MIESZKAŃCÓW. WIELU Z NAS NIE WIE, ŻE POPEŁNIA WIELE BŁĘDÓW. CZEGO ROBIĆ NIE WOLNO

Portal "Życie News" pisał również: KLUCZOWA WYPOWIEDŹ NA TEMAT KOBIET PADŁA Z USTA JEDNEGO Z ARCYBISKUPÓW. GŁOS DUCHOWNEGO ODBIŁ SIĘ SZEROKIM ECHEM. CZY JEGO ZDANIE DOPROWADZI DO ZMIAN

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PRZEDSTAWICIELI TYCH ZNAKÓW ZODIAKU LEPIEJ OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM, JEŚLI POSZUKUJEMY MIŁOŚCI. CI MĘŻCZYŹNI SĄ TOKSYCZNI Z URODZENIA. ŁZY GWARANTOWANE