Jak przypomina portal "Pomponik", kilka lat temu media w Polsce rozpisywały się o Barbarze Sienkiewicz, która zdecydowała się na macierzyństwo w wieku 60 lat. Doczekała się narodzin bliźniąt, co wywołało spore kontrowersje. Z czasem zainteresowanie "najstarszą mamą w Polsce" osłabło, dzięki czemu mogła w spokoju zająć się wychowywaniem swoich pociech. Jak życie rodziny wygląda dziś?

Barbara Sienkiewicz została najstarszą mamą w Polsce

Barbara Sienkiewicz to jedna z polskich aktorek, która ma w swoim dorobku kilka ról, choć nigdy nie udało jej się dobić do czołówki gwiazd na rodzimej scenie artystycznej. W pewnym momencie znalazła się na ustach wszystkich, co nie było zasługą żadnej z jej aktorskich kreacji, ale późnego macierzyństwa, na jakie się zdecydowała.

Sienkiewicz w 2014 powitała na świecie bliźnięta. Ona sama miała wówczas 60 lat. Nie brakowało wówczas głosów potępienia dla jej decyzji. Nie brakowało opinii, że aktorka jest egoistką i osobą skrajnie nieodpowiedzialną.

Barbara Sienkiewicz/YouTube @FAKT
Barbara Sienkiewicz/YouTube @FAKT
Barbara Sienkiewicz/YouTube @FAKT

Zainteresowanie aktorką nie przełożyło się na propozycje zawodowe, a jedyne, na co mogła liczyć Barbara Sienkiewicz, to emerytura, która wynosiła wówczas nieco ponad 1000 zł. Brak pomocy ze strony innych, a także nieprzychylne dla niej głosy sprawiły, że zdecydowała się odsunąć w cień.

Nie było łatwo

Choć z pewnością aktorce nie było łatwo, to udało jej się wyjść na prostą. Co ciekawe, ośmioletnie bliźnięta już planują karierę aktorską, o czym najwymowniej świadczą ich profile na stronie jednej z agencji aktorskich. Piotr ma już na swoim koncie pierwszą rolę przed dużą publicznością.

Wystąpił na deskach Teatru Wielkiego, gdzie zagrał syna głównej bohaterki "Madame Butterfly". Do zawodu wróciła też sama Barbara Sienkiewicz, którą mogliśmy zobaczyć w ubiegłym roku w serialach "Na dobre i na złe" oraz "Przyjaciółki".

Barbara Sienkiewicz/YouTube @Codzienne wiadomości
Barbara Sienkiewicz/YouTube @Codzienne wiadomości
Barbara Sienkiewicz/YouTube @Codzienne wiadomości

Pamiętacie kontrowersje wokół Beaty Sienkiewicz i jej późnego macierzyństwa?

To też może cię zainteresować: Syn Dagmary Kaźmierskiej chciał uszczęśliwić babcię w jej dniu. Co takiego podarował kobiecie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Iga Świątek bez skrupułów o swojej ostatniej porażce. Australian Open nie dla polskiej mistrzyni. Tenisistka przyznała, co poszło nie po jej myśli

O tym się mówi: Znów niespokojnie w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Księżniczka Anna wygarnęła Harry'emu, co o tym myśli