Chodzi o to, że jej życie osobiste zawsze było priorytetem. Na przestrzeni lat udało jej się już dwukrotnie zostać mamą, choć dzieci mają luki w metrykach. Jest samotną matką. Ojcowie siostrzenic nie uczestniczą w żaden sposób w ich życiu i nie płacą alimentów.

Nawet gdy dzieci były małe, Alicja starała się znaleźć mężczyznę. Potem trochę się uspokoiło, ale ostatnio znów się uaktywniło. Nie bardzo śledzę jej życie osobiste, bo mieszkamy w różnych miastach, ale dowiaduję się od wspólnych koleżanek, że często zaprasza swoich mężczyzn na noc u siebie, mimo obecności dzieci.

Miałam nadzieję, że kuzynka dojrzeje do macierzyństwa

Niedawno Alicja zadzwoniła do mnie i powiedziała, że ​​wychodzi za mąż. Oczywiście cieszyłam się jej szczęściem. Ustatkuje się w końcu i zajmie rodziną. Poza tym córki potrzebują ojca. To jest fakt.

Byłam bardzo zainteresowana tym, kogo wybrała moja kuzynka. Alicja nie spieszyła się z opowiadaniem szczegółów i tylko tajemniczo westchnęła. Zaczęłam podejrzewać, że coś jest nie tak. Gdyby pan młody był kimś porządnym, opowiedziałaby o nim całemu światowi.

Potem dowiedziałam się, że jej wybranek to więzień. Siedzi teraz za kratkami. Ponieważ jestem prawnikiem, zaczęłam zajmować się tą sprawą.

To nie pierwszy raz, kiedy odsiaduje wyrok i to wcale nie przeraża Alicji. Biega do niego na randki i mówi wszystkim, jaki jest dobry.

Mój mąż pracuje w urzędach, więc zwróciłam się do niego o informacje. Rozumiem, że nie jest to do końca poprawne, ale musiałam zrozumieć, z kim kuzynka chce się związać. Mąż szybko wszystko sprawdził i podesłał mi link do artykułu, za który skazany został kochanek Alicji. I wiesz, co tam jest? Wykorzystywanie nieletnich!

Serce mi nieomal stanęło, gdy to przeczytałam. Pojmuję, że przypadki bywają różne, ale jednak... Jak Alicja może sprowadzić tego mężczyznę do domu, skoro ma dwie nieletnie córki? Czy ona się nie boi? Dobra, nie martwi się o siebie, a co z dziećmi?

Próbowałam dodzwonić się do Alicji i uzasadnić jej, że kontakty z przestępcą są niebezpieczne. Co więcej, nie trafił do więzienia przypadkowo. Czy jest gotowa zareagować, jeśli wyciągnie łapy po jej córki? Czy kiedykolwiek sobie wybaczy? Jesteś o niego po prostu zazdrosna! - stwierdziła Alicja.

Zdałam sobie sprawę, że rozmowa z nią nie ma sensu, więc zwróciłam się do jej rodziców. Nie wiedzieli, że Alicja zamierza wyjść za mąż. Cóż, oczywiście o panu młodym nic nie wiedzieli. Dlatego obiecali zrobić wszystko, co możliwe, aby zapobiec ślubowi, a jeśli nie dogadają się z córką, zabiorą wnuczki do siebie.

Teraz Alicja mnie unika i ze mną nie rozmawia. Jest na mnie obrażona, bo wszystko powiedziałam rodzicom. Nie przejmuje się pokłosiem swoich działań. Złapała pierwszego napotkanego mężczyznę i nawet nie myśli o tym, jak potoczy się to małżeństwo. Nie obchodzi mnie, że zrujnowała sobie życie. Żal mi dzieci...

To też może cię zainteresować: Horoskop cygański zdradza więcej, niż można się spodziewać. Sprawdź, co ci jest pisane

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Teściowa zakochała się w dwa razy młodszym trenerze. Chce przepisać na niego mieszkanie