Jak podaje portal "Radio Zet", rytuał Osoji jest dogłębnym oczyszczeniem przestrzeni wokół siebie. Ta wywodząca się z Japonii tradycja cieszy się ogromną popularnością. Sprawdź, na czym polega rytuał i jakie znaczenie mu się przypisuje!

Czym jest rytuał Osoji?

Rytuał Osoji powinien być przeprowadzony w ostatnich dniach roku. Jest on bardzo prosty i cieszy się ogromną popularnością w wielu krajach. Polega on na uprzątnięciu przestrzeni w naszym domu i zamknięciu niezamkniętych spraw. Oczyszczająca moc tych dwóch rzeczy pozwoli przyciągnąć do nas spokój i szczęście.

W trakcie jego wykonywania należy dokładnie posprzątać każdy kąt w domu, niczego nie omijając. Dzięki temu pozbędziemy się starej energii, robiąc przestrzeń dla tej zupełnie nowej. W czystym i uprzątniętym domu będziemy mogli poczuć radość i wypocząć. Przyciągniemy w ten sposób upragnione szczęście i pozbędziemy się pecha.

Sprzątanie, rytuał Osoji/YouTube @Silvia Ahora

Co warto zrobić?

Wróżka doradza również, żeby zakończeniu generalnych porządków, możemy zapalić kadzidło, wypowiadając przy tym nasze pragnienia i intencje na rozpoczynający się rok. Z zapalonym kadzidłem możemy obejść cały dom, aby zapewnić mu ochronę. Warto wówczas koncentrować swoje myśli na tym, co chcielibyśmy do siebie przyciągnąć w nowym roku.

Pozytywne myśli pomogą przyciągnąć wszystko, co piękne, dobre i pozytywne. Pod koniec roku warto pozbyć się wszystkiego, co nam nie służy. Warto naprawić to, co nadaje się jeszcze do naprawy i wyrzucić to, czego nie możemy zreperować.

Sprzątanie, rytuał Osoji/YouTube @Silvia Ahora

Należy pamiętać też o uporządkowaniu własnego wnętrza. Zamknijmy rozdziały, które trzymają nas w przeszłości i z większym optymizmem spójrzmy w to, co przed nami.

Co sądzicie o tym rytuale?

To też może cię zainteresować: Horoskop cygański zdradza więcej, niż można się spodziewać. Sprawdź, co ci jest pisane

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Teściowa zakochała się w dwa razy młodszym trenerze. Chce przepisać na niego mieszkanie

O tym się mówi: Dalsze losy Joanny Kurskiej w TVP mają być przesądzone. Czy żona Jacka Kurskiego straci niebawem stanowisko