Robi z siebie ofiarę, którą zostawiłem w trudnych czasach. Musiał pilnie się przeprowadzić, a ja mu nie pomogłem. Nie obchodzi go, że nie pozwalają mi tak po prostu wyjść z pracy, że nie mogę jej stracić przez kredyt hipoteczny.

Chociaż samodzielne poruszanie się nie jest dla niego trudne, po prostu nie chce samodzielnie załatwić sprawy. Zawsze wygodniej jest patrzeć z boku, jak ktoś inny się wysila, a on po prostu siedzi i wydaje polecenia, trzymając w dłoniach butelkę piwa.

Miałem ważniejsze sprawy

Moi rodzice rozwiedli się dawno temu. Matka zamieszkała z babcią, opiekuje się nią, a ojciec został na wsi, gdzie miał pracę jako kierowca. Mam osobne mieszkanie - zostałem w mieście, w którym skończyłem studia.

Kredyt hipoteczny wziąłem pięć lat temu, ale ostatnio musiałem zmienić pracę. Nie mam jeszcze żony, więc za wszystko płacę sam. Rodzice są emerytami. Więc żadnej pomocy z ich strony.

Dom na wsi jest w fatalnym stanie, a w mieście tata ma dom, który wcześniej wynajmował. Pomyślał więc, że dom na wsi mógłby sprzedać i sam zamieszkać w mieście. Z jednej strony nie ma problemu. Pragnienie jest całkiem wykonalne. Jest mieszkanie, w mieście można znaleźć nową pracę. Wszystko w domu jest stare od dawna, a jemu akurat teraz ubzdurała się przeprowadzka do miasta.

Zapomniał jednak, że to nie jest kwestia kilku godzin, czy chociażby doby, a kilku dni, łącznie z załatwieniem wszystkich spraw z dokumentami. Ojciec mieszka daleko, ja mam nową pracę, w której nie mogę podpaść, aby jej nie stracić już na starcie. Ojciec ma to gdzieś i robi mi wyrzuty, że nie chcę mu pomóc.

Mam odpowiedzialne stanowisko pracy, na którym muszę dotrzymać goniących mnie terminów, nie mogę od razu brać wolnego, bo ojciec tak chce i obraża się na mnie. Poza tym, zawsze kończy się na tym, że ja tyram, dźwigam i męczę się sam, a on, mężczyzna wciąż w pełni sił, siedzi na fotelu z piwskiem w ręku, albo łazi za mną i dyryguje. Krytyką też nie pogardzi, więc odmówiłem mu tym razem...

Zerknij tutaj: W domu Joanny i Jacka Kurskich pojawiła się policja. Wszystko przez tajemniczą przesyłkę. Rodzina przeżyła chwile grozy

Nie przegap tego: Wojciech Szczęsny ma powody do zadowolenia. Znalazł się wśród najlepszych zawodników. To ogromne wyróżnienie