Jak podaje portal "O2", Zakład Ubezpieczeń Społecznych podał do publicznej wiadomości, jaka jest najwyższa emerytura wypłacana w naszym kraju, a także ile wynosi najniższe świadczenie. Wysokość pobieranej przez 77-letniego emeryta robi wrażnie, podobnie, jak jego staż pracy.

Tyle wynosi najwyższa emerytura w Polsce

Z informacji przekazanych przez szefową ZUS prof. Gertruda Uścińska przekazała, że obecnie najwyższe świadczenie wypłacane w naszym kraju wynosi 37,8 tys. zł miesięcznie. Kwota robi ogromne wrażenie, tym bardziej, gdy dodamy, że średnia emerytura wynosi obecnie 2,7 tys. zł.

Najwyższą emeryturę w kraju pobiera 77-letni mężczyzna, który może pochwalić się imponującym stażem pracy, wynoszącym aż 67. lat. Wśród kobiet rekordzistką jest pani otrzymująca emeryturę w wysokości 26,8 tys. zł miesięcznie. Co ciekawe, na emeryturę przeszła w wieku 81. lat po przepracowaniu w sumie 61. lat.

Pieniądze/Youtube @Najnowsze Wiadomości 24h
Pieniądze/Youtube @Najnowsze Wiadomości 24h
Pieniądze/Youtube @Najnowsze Wiadomości 24h

Na drugim bigunie

ZUS przekazał informacje nie tylko o najwyższych, ale i o najniższych wypłacanych przez siebie świadczeniach. Najniższa emerytura, jaką wypłaca się na ten moment, wynosi zaledwie 1 gr. Emeryturę w takiej kwocie otrzymuje kobieta, która przepracowała w sumie jeden dzień na umowie zleceniu.

Warto zaznaczyć, że koszt wypłacania groszowej emerytury sięga od 100 do nawet 150 zł. Stąd też coraz częściej pojawia się postulat, aby groszowe świadczenia były wypłacane okresowo, a nie co miesiąc, aby w ten sposób zmniejszyć koszty ich obsługi.

Grosz/YouTube @Zakapior PRL
Grosz/YouTube @Zakapior PRL
Grosz/YouTube @Zakapior PRL

Zaskoczyła was wysokość najwyższych i najniższych świadczeń wypłacanych przez ZUS?

To też może cię zainteresować: Dantejskie sceny na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Na pomoc trzeba było czekać po kilka godzin. Wszystkiemu winna gołoledź

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rodzina królewska przeżyła chwile grozy. Płomienie pojawiły się w okolicach pałacu Buckingham. Do akcji wkroczyli funkcjonariusze policji

O tym się mówi: Popularny gadżet doprowadził po raz kolejny do koszmarnych wydarzeń. 9-letnia dziewczynka trafiła do szpitala