Są członkami chóru ludowego, całe życie spędzili na trasach koncertowych, także zagranicznych, a gdy byłam w wieku 5 lat, oddali mnie na wychowanie babci.

Tak rzadko widywałam moich rodziców, którzy odwiedzali mnie sporadycznie, że z czasem przestałam ich nawet rozpoznawać - tak opowiadała mi babcia.

Tak więc nasza relacja została przerwana i zaczęłam żyć własnym życiem: wyszłam za mąż, pracuję jako lekarz stomatolog, kocham swoją pracę i dobrze zarabiam. W zeszłym roku pojawili się moi rodzice jak spod ziemi.

Zwęszyli kasę i przystąpili do ataku

Zaczęli dzwonić do kliniki, bo nie mają mojego prywatnego numeru telefonu. Zaczęli lamentować i narzekać na życie. Rodzice w podeszłym wieku, którzy mnie opuścili, zażądali ode mnie alimentów.

Wysłuchałam ich uważnie i powiedziałam, że sami dokonali wyboru, kiedy porzucili swoją małą córeczkę i zostawili na wychowanie babci. Tak, czasem jakieś pieniądze przysyłali, ale w zasadzie żyliśmy z emerytury babci, sama mi opowiadała, i bardzo dobrze pamiętam, jak na wszystkim oszczędzaliśmy.

Najpierw moi rodzice zaczęli zagadywać o pieniądze, o comiesięczne wpłaty na ich konto, jednak udałam, że nie wychwyciłam oczywistych aluzji. Z czasem zaczęli być bardziej bezczelni i postanowili skorzystać z "dobrodziejstwa" przepisów prawa. Zagrozili mi, że pójdą do sądu i zażądają ode mnie alimentów.

Sprawa jednak wygląda tak, że gdy doszło między nami do rozstania, to moje życie pogorszyło się w kwestii materialnej, nie odwrotnie, to babcia wydawała swoją emeryturę na wychowywanie mnie, kształcenie i całą resztę.

Nie sądzę, aby zdołali coś ugrać w sądzie, szczególnie w obecnej sytuacji, jaka panuje w kraju. Tak na dobrą sprawę, jedynym moim rodzicem jest babcia, która wychowała mnie, jak własną córkę, a moi rodzice dokonali wyboru dwadzieścia lat temu...

To też może cię zainteresować: Syn Krzysztofa Krawczyka długo nie będzie mógł skorzystać ze spadku po ojcu. Krzysztof Igor walczy o pieniądze po piosenkarzu. Sąd wydał w sprawie nową decyzję

Zobacz, o czym pisaliśmy ostatnio: Małgorzata Tomaszewska zdobyła się na szczere wyznanie dotyczące Macieja Kurzajewskiego. Jak oceniła zmiany w jego życiu