Ksiądz Sebastian Picur regularnie odpowiada za pośrednictwem mediów społecznościowych na pytania dotyczące wiary, sakramentów, czy liturgii. W jednym z ostatnich filmików zamieszczonych na TikToku, duchowny odniósł się do kwestii wywoływania duchów. Co dokładnie powiedział?

Duchowny o wywoływaniu duchów

Jeden z internautów zapytał ks. Sebastiana Picura, czy konieczne jest spowiadanie się z wywoływania duchów. Duchowny nie miał co do tego najmniejszych wątpliwości. Podkreślił, że jest to grzech ciężki, "który niesie za sobą poważne konsekwencje duchowe".

@ks.sebastianpicur

Odpowiadanie użytkownikowi @tomasztyborowski1 #ksiadz #wiara #duchy #grzech #spowiedź

♬ Music In Your Heart (Instrumental) - BLVKSHP

Wielu księży przy okazji tematu wywoływania duchów przypomina, że tego rodzaju praktyki są bardzo mocno potępiane w Piśmie Świętym. "Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich. Ja jestem Pan, Bóg wasz!" - można przeczytać w Księdze Kapłańskiej (19,31).

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy

Jak pod każdym nagraniem księdza Piucra, tak i pod ostatnim filmem pojawiło się wiele komentarzy od śledzących jego profil internautów. Jedna z komentujących osób stwierdziła, że "duchy to śmieszna sprawa, skoro dusza należy do Boga, sprawuje nad nią władze i ma ją osądzić po śmierci a tymczasem pląta się po ziemi...".

Nie brakowało jednak głosów osób, które zgadzały się z duchownym. "Nie warto się bawić z duchami" - napisała jedna z internautek. Kolejna osoba poprosiła o to, żeby ksiądz "ku przestrodze" przybliżył konsekwencje, jakie niesie ze sobą udział w seansach spirytystycznych i wywoływaniu duchów.

Seans spirytystyczny/YouTube @Telewizja Republika Kalenarz Historyczny
Seans spirytystyczny/YouTube @Telewizja Republika Kalenarz Historyczny
seans spirytystyczny/YouTube @Telewizja Republika Kalenarz Historyczny

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

To też może cię zainteresować: Joanna Kurska została wezwana na dywanik. Czy to koniec jej przygody z "Pytaniem na śniadanie". Wszystko przez nową pracę Jacka Kurskiego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Król Karol III nie może liczyć na taryfę ulgową. Stał się celem kolejnego paskudnego incydentu. Do akcji musiała wkroczyć policjanci

O tym się mówi: Lech Wałęsa skarży się na swoją rodzinę. Najbardziej oberwało się jego żonie Danucie