Jak podaje portal "Radio Zet", piątek upłynie nam pod znakiem niebezpiecznej pogody. Z wydanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej śnieg może spaść aż w 12 z 16 województw. Czekają nas opady śniegu, deszczu ze śniegiem i marznącej mżawki.

IMGW wydaje alerty

IMGW przewiduje wystąpienie słabych opadów śniegu, śniegu z deszczem, a miejscami marznącej mżawki. Z tego powodu wydano alerty 1. stopnia dla następujących województw:

lubelskiego,

podkarpackiego,

małopolskiego,

śląskiego,

świętokrzyskiego,

łódzkiego,

podlaskiego,

dolnośląskiego,

opolskiego,

mazowieckiego (alertem nie objęto północno-zachodnich krańców województwa),

wielkopolskiego (nie obowiązuje w północnej części województwa),

lubuskim (alert obowiązuje we wschodnich województwach).

Synoptycy z IMGW nie wykluczają, że jest możliwość wprowadzenia kolejnych alertów na pozostałych obszarach kraju. W momencie pisania artykułu IMGW przewiduje, że alert wygaśnie dziś o godzinie 23 na Ziemi Lubelskiej, w Wielkopolsce, Dolnym Śląsku i na Opolszczyźnie. Na pozostałych obszarach mają przestać obowiązywać w sobotę 3 grudnia o godzinie 11.

Pogoda na piątek 2 grudnia

W ciągu dnia na termometrach zobaczymy 3 stopnie na plusie nad morzem, przez -1 stopień w centrum kraju do nawet -4 stopni na Suwalszczyźnie. Suwałki będą najzimniejsze również w nocy. Termometry pokażą tam nawet -7 stopni. W pozostałej części kraju do -4 stopni.

Zachęcamy do śledzenia wydawanych przez IMGW ostrzeżeń i zachowanie ostrożności na drogach.

Jak sytuacja pogodowa wygląda u was?

To też może cię zainteresować: Wyjawiono całą prawdę o ślubie kościelnym Katarzyny Cichopek. Co planuje zrobić gwiazda

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zapowiedź stacji TVN wywołała w sieci burzę. Wszystko przez Małgorzatę Rozenek-Majdan. O co chodzi

O tym się mówi: Trwa sądowa batalia o majątek po Krzysztofie Krawczyku. Ewa Krawczyk nie pojawiła się na rozprawie. Z jakiego powodu