Maria nie tylko nie zaakceptowała Nadii, ale była wściekła! Jej Marek, jej duma, jej plany, jej wsparcie, jej szklanka wody na starość nie uważał, aby zapytać matkę o zdanie w sprawie małżeństwa.

– Mamo, Nadia i ja złożyliśmy wniosek. Za dwa miesiące weźmiemy ślub – usłyszała od syna.

Czy to poświęcenie swojej młodości i blisko 25 lat życia było tego warte?!

– „Weźmiemy ślub?” O matce tej dziewczyny słyszałeś tylko kilka razy! Wiesz, kto to jest? Mam Wam pomóc zorganizować wesele? Po moim trupie – rzuciła do syna.

***

Nadia długo płakała tego wieczoru, kiedy Marek odprowadzał ją do domu. Jej życie nie należało do łatwych. Mieszkała z rodziną siostry. W dużym mieszkaniu miała swój pokój, ale tylko do pewnego stopnia własny. Miała zakaz zapraszania kogokolwiek, nawet Marka. Siostra dziewczyny ma swoją rodzinę, małe dziecko, więc zakochani zawsze żegnali się przy wejściu.

Poznanie przyszłej teściowej nie było miłe dla Nadii. Dziewczyna doszła do smutnego wniosku - nikt ich nie wesprze, nikt im nie pomoże, więc szlochała w poduszkę. Ojciec pozwolił jej studiować w Warszawie tylko wtedy, gdy mieszkała z Leną, jego najstarszą córką. Bał się, że wielkie miasto wpłynie na jego ukochaną córkę negatywnie. Stosunki między siostrami były od zawsze bardzo napięte.

Pojawiła się nadzieja, że mama Marka będzie ich wspierać, ale ona po prostu wyrzuciła Nadię za drzwi. Nadia płakała i myślała. I choć było już grubo po północy, zdecydowała się – wybrała numer ojca.

***

Maria też nie spała tej nocy. Zrozumiała, że nie może zatrzymać syna na całe życie. Dwudziesty szósty rok dla mężczyzny… Byłoby gorzej, gdyby nie interesował się dziewczynami w tym wieku. Ale małżeństwo? Tak, dla Marii wciąż nie było jasne, po co jej syn chce to zrobić.

Dziewczyna żyje na łasce siostry i jej rodziny, nie ma matki. Ojciec gdzieś na Syberii. Będzie się uczyć jeszcze przez dwa lata. To ma być żona dla Marka? On sam pracuje już trzy lata, w pracy dostał awans, więc dokłada się do budżetu.

Po latach wreszcie udało się wyremontować mieszkanie, pojechała na wakacje. A teraz ma to wszystko stracić i znów liczyć grosz do grosza? Nie pozwolę na to – zdecydowała stanowczo Maria! Ona sama marzy o ślubie. 45 lat to wcale nie starość!

Rano delikatnie zaczęła rozmowę z synem. Ugotowała mu na śniadanie ulubione potrawy, usiadła naprzeciwko i spokojnie, wręcz szczerze, przedstawiła wszystkie swoje argumenty. Że nie ma po co spieszyć się z małżeństwem i że tyle wysiłku włożyła w jego wychowanie i naukę. Powiedziała też, że ma nadzieję zrobić sobie przerwę, żyć dla siebie i nie jest gotowa na przyjęcie tej dziewczyny pod swój dach.

Mieszkając osobno, wynajmując mieszkanie, utrzymując żonę – studentkę, Marek sam nie udźwignie tego finansowo. Maria miała trochę oszczędności i marzyła, żeby kupić synowi samochód, a teraz wszystkie pieniądze przepadną. Najpierw na wesele, nawet te najskromniejsze. A jeśli dziewczyna zajdzie w ciążę? W ich mieszkaniu będzie głośno, będzie napięta atmosfera. Tam, gdzie są dwie kobiety, nie ma spokoju.

– Potrzebujesz tego teraz, synu? Wyobraź sobie – dwa miesiące i masz same obowiązki, bez wolności, bez samochodu. Jesteś młody, masz czas, aby odłożyć pieniądze na mieszkanie, przynajmniej na wkład. Małżeństwo, ślub... po co ci to? – próbowała przemówić mu do rozsądku.

Lepiej załatwić samochód niż organizować wesele! Będziesz miał tyle takich Nadii, że podziękujesz, że mnie zniechęciłeś. Synu, ta dziewczyna nie jest dla ciebie parą, nie parą! A o sobie i o mnie, cóż, pomyśl o samochodzie – perorowała dalej.

***

Wieczorem Nadia spotkała Marka wracającego z pracy. Nie mogła już wytrzymać ze zniecierpliwienia. Tak bardzo chciała powiedzieć swojemu chłopakowi! O swojej nocnej rozmowie na WhatsApp z tatą. Ojciec dziewczyny zrozumiał, że Marek to nie są bzdury, a prawdziwa miłość. Nadia przekonała ojca, że nawet jeśli cały świat będzie temu przeciwny to nadal będą razem. Po prostu nie chce żyć z nim potajemnie, więc postanowiła być szczera, choć wie, czym jej to grozi. Wynajmą pokój, ona skończy studia, a wieczorami będzie jeszcze pracować.

Ojciec Nadii kompletnie ją zaskoczył – stwierdził, że mieszkanie i samochód będą już na nich czekać, na ślub! A wesele będzie luksusowe, nie gorsze niż ślub Leny. Teraz wystarczy im wybrać wycieczkę na miesiąc miodowy i suknię na wesele.

Ojciec stwierdził, że po to pracował ciężko całe życie i ma teraz miliony, aby zadbać o szczęście swoich córek. Dlaczego był tak surowy wobec niej? Ilu jego kolegów straciło dzieci przez rozpieszczanie? Skoro jego córka dorosła, czas zdjąć jej pomóc.

***

Marek zobaczył Nadię, ale nadal nie odważył się do niej wyjść. Wiedział, że ostatecznej rozmowy nie da się uniknąć, choć zwlekał z tym momentem. Wyłączył telefon w ciągu dnia. Myślał o tym, by uciec. Ale nie będzie tchórzem! Czas się skonfrontować!

Jak informował portal "Życie News": OTO DOWÓD, ŻE ZWIERZĘTA MAJĄ CZĘSTO WIĘCEJ MIŁOŚCI NIŻ LUDZIE. ŹREBAK, KTÓREGO MATKA ZOSTAWIŁA PO PORODZIE PRZYGARNIĘTY PRZEZ KLACZ ZE ZŁAMANYM SERCEM

Przypomnij sobie: WALORYZACJA EMERYTUR W 2023 ROKU MOŻE BYĆ ZASKAKUJĄCO WYSOKA. SENIORZY MOGĄ LICZYĆ NA SPORĄ PODWYŻKĘ. ILE WYNIOSĄ TRZYNASTA I CZTERNASTA EMERYTURA

Portal "Życie News" pisał również: PRZEDSTAWICIELE KILKU ZNAKÓW ZODIAKU SĄ WYJĄTKOWO WRAŻLIWI I EMPATYCZNI. NIEMAL ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ NA ICH POMOC. TO ŚWIETNY MATERIAŁ NA PRZYJACIÓŁ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: UPRAWA TRUSKAWEK MOŻE ZMIENIĆ SKŁAD GLEBY O 180 STOPNI. DOBRZY OGRODNICY WIEDZĄ, CO MOŻNA, A CZEGO NIE MOŻNA SADZIĆ TAM, GDZIE KIEDYŚ ROSŁY TRUSKAWKI