Jak przypomina portal "Gazeta", czyszczenie toalety jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia. Należy ją regularnie sprzątać, aby uniknąć pojawienia się uporczywego kamienia, na którym będą namnażały się bakterie. Jeśli jednak dojdzie do odłożenia się kamienia w muszli klozetowej, nie musimy od razu sięgać po silne środki chemiczne. Wystarczy to, co masz w domu.

Regularność to podstawa

Jak już wspominaliśmy, regularne czyszczenie toalety, jest podstawą. Brak systematyczności może doprowadzić do tego, że powstaną trudne do usunięcia osady i zacieki. Oczywiście możemy sięgnąć po środki chemiczne, których nie brakuje w sklepach. Możemy też wypróbować domowe sposoby, które cieszą się coraz większą popularnością.

Jednym ze środków, jaki możemy użyć do wyczyszczenia toalety, jest proszek do prania. Szczególnie skuteczny może okazać się w tym przypadku proszek do białego. Wystarczy miarka tego produktu, żeby pozbyć się uporczywych osadów. Jak dokładnie wygląda proces czyszczenia muszli klozetowej proszkiem do prania.

Czyszczenie toalety/YouTube @Projekt Natura
Czyszczenie toalety/YouTube @Projekt Natura
Czyszczenie toalety/YouTube @Projekt Natura

Wyczyść toaletę proszkiem do prania

Pierwszą czynnością, jaką należy zrobić czyszcząć toaletą proszkiem do prania, jest spłukanie wody. Dzięki temu ścianki muszli będą mokre i łatwiej przyczepi się do nich proszek. Następnie wsypujemy pół szklanki produktu, tak, aby dokładnie pokrył on całą powierzchnię.

Zamykamy toaletę i odczekujemy kwadrans. Proszek świetnie poradzi sobie z osadem z kamienia i zabrudzeniami. Po upływie zalecanego czasu czyścimy toaletę dokładnie szczotką. Po zakończeniu czynności, po raz kolejny spuszczamy wodę. I gotowe!

Czyszczenie toalety/YouTube @Projekt Natura
Czyszczenie toalety/YouTube @Projekt Natura
Czyszczenie toalety/YouTube @Projekt Natura

A wy, jakie macie sprawdzone patenty na wyczyszczenie toalety?

To też może cię zainteresować: Opłata za abonament RTV niebawem pójdzie do góry. Ile zapłacimy w 2023 roku i kto nie musi tego robić

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zapadła ostateczna decyzja w sprawie Sylwestra Marzeń z dwójką. Wielu czekało na nią z niecierpliwością. Co wiadomo

O tym się mówi: Pierwsze śniegi spadły w wielu miejscach Polski. Jaka pogoda będzie dalej i czy spadnie więcej śniegu