Jednym ze sposobów, żeby wizualnie odjąć sobie lat, jest postawienie na odpowiednią fryzurę. Niestety, źle dobrane uczesanie, może przynieść odwrotny efekt. Stylistka Ghanima Abdullah zdradziła, jakich fryzur unikać, żeby niepotrzebnie się nie postarzać.

Długie, czy krótkie?

Stylistka przyznała, że z wiekiem włosy stają się coraz słabsze i cieńsze. Dlatego, jeśli zauważymy, że kondycja naszych włosów nie jest już tak dobra, jak wcześniej, warto postawić na krótsze fryzury.

Stawiając na długie włosy, dodajemy sobie lat, ponieważ niegdyś obszerne loki są teraz mniejsze i dowodzą upływającego czasu. Jeśli jednak nie wyobrażacie sobie krótszej fryzury, warto postawić na wydłużonego boba.

Zdaniem Ghanimy Abdullah "kosmyki opadające na szyję lub ramiona łagodzą pojawiające się z wiekiem ostre rysy twarzy".

Warstwowa fryzura

Wieku mogą nam dodać również proste i gładkie fryzury. Stylistka wskazuje, że znacznie korzystniej jest zdecydować się na warstwową fryzurę. Takim rodzajem cięcia jest pixie cut. Fryzura ta, charakteryzuje się krótszymi włosami po bokach i dłuższymi na środku.

Zdaniem Abdullah, jest to fryzura, która dopasowana do twarzy nie postarzy i pasuje paniom w każdym wieku.

Warstwowa fryzura/YouTube @Wiem
Warstwowa fryzura/YouTube @Wiem
Warstwowa fryzura/YouTube @Wiem

Grzywka - tak, czy nie

Kiedyś pokutowało przekonanie, że grzywka jest tylko dla młodszych dziewczyń i kobiet. Teraz uważa się, że pasują do kobiet w każdym wieku. Jeśli zależy nam na grzywce i na odjęciu sobie lat, z pewnością nie powinnyśmy się decydować na zbyt krótką grzywkę. Najkrótsza zalecana długość, sięga brwi.

Warto postawić na grzywkę typu curtain bangs, którą charakteryzuje niezwykła lekkość. Okala ona twarz po obu stronach. Najczęściej łączy się z przedziałkiem na środku głowy. Jest lekka i pasuje wszystkim.

Lubicie eksperymentowć z fryzurami?

To też może cię zainteresować: Te rośliny powinny się znaleźć w każdym domu. Oczyszczają powietrze z toksyn, dymu tytoniowego i kurzu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Przyszłam do synowej przed 10 rano. Syn w pracy, dzieci bawią się same, a ona sobie śpi

O tym się mówi: Największy na świecie królik jest wielkości średniego psa. Ta rasa zachwyca rozmiarami. [ZDJĘCIA]