Dwie dziewczyny siedziały obok siebie, nerwowo o czymś rozmawiając. Wkrótce zdałam sobie sprawę, że rozmawiają o mnie. Fragmenty fraz dawały do ​​zrozumienia, że ​​są zdezorientowane: dlaczego ta babcia, tj. ja zrobić manicure.

Czy jestem już za stara na wydatki tego typu?

Widzisz, tylko zajmuję kolejkę... Co miesiąc chodzę na manicure, ale szczerze mówiąc, usłyszałam to po raz pierwszy. Czy naprawdę myślą, że kiedy kobieta przechodzi na emeryturę, przestaje być kobietą?

Teraz mam 66 lat i nie sądzę, że powinnam zachowywać się jak staruszka, ograniczać się we wszystkim, oszczędzać na jedzeniu i chodzić w starych ubraniach. Gdy zbliżał się mój wiek emerytalny, już wtedy rozumiałam, że nie będę się zachowywać jak klasyczne babcie. Po co? W końcu to głupie i bezsensowne.

Na przykład, kiedy mój mąż i ja przestaliśmy pracować, nasze życie się zmieniło – ale tylko na lepsze. Mamy dużo wolnego czasu, który zaczęliśmy przeznaczać tylko dla siebie.

Zaczęliśmy się bardziej relaksować, a nawet uprawialiśmy sport. Wydatki na media czy żywność wcale się nie zmniejszyły. Tak czy inaczej, odnieśliśmy spory sukces w oszczędzaniu na prezenty dla dzieci i wnuków.

Jeśli chodzi o różne zabiegi upiększające, to też nie zamierzam ich odmawiać, a mój mąż w pełni się ze mną zgadza. Zapisaliśmy się na masaż i wkrótce zaczniemy wykonywać wszystkie zabiegi. Co do tych dziewczyn, powiedziałam im: „Wolałabym wydawać mniej na artykuły spożywcze, ale nigdy nie odmówię manicure”.

Wielu podobnie myśli o kobietach w ciąży, czy matkach. Gdy ma pod opieką dzieci i cały dom, wszelkie kobiece akcesoria powinny być przez nią zastąpione pieluchami, żelazkiem, ścierką i książką kucharską!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące wyznanie księcia Harry'ego obiegła media. Prawda na ten temat okazała się inna niż wszyscy myśleli. O co chodzi

O tym się mówi: Waloryzacja świadczeń w 2023 roku będzie rekordowo wysoka. Niestety nie dla wszystkich to dobra wiadomość. Z jakiego powodu