Mądrość umieszczania gąbki w lodówce naprawdę istnieje i ponownie dowiedziałem się o niej bezpośrednio w Chinach, od chińskiej dziewczyny.

Niektóre dziewczęta, w rodzinach, w których ceni się tradycje i tradycyjne poglądy (a tych wciąż jest większość), od najmłodszych lat są przygotowywane do posłuszeństwa, oszczędności, mądrości w rodzinie. To była moja dziewczyna.

Niu, której imię można nawet przetłumaczyć jako „dziewczyna”, była moją asystentką i od niej nauczyłem się większości moich wskazówek dotyczących sprzątania. Były to zarówno sztuczki jej starszych sióstr, matek i babć, jak i nawyki znane wszystkim Chinkom.

Jednym z nich jest praktyczne, powiesić koszulę lub rzeczy, w których wyjdziesz tuż obok łazienki, biorąc gorący prysznic. Więc zostaną wygładzone z pary, ale kiedy idziesz, wysusz.

A co z gąbką w lodówce?

Historia jest taka, że ​​dla nich to nie tylko talizman na szczęście, ale całkiem funkcjonalny przedmiot, który jest używany w różnych sytuacjach. Na przykład, oto powody, dla których warto włożyć gąbkę do lodówki, a nawet zamrażarki.

Tak więc w mojej lodówce (nawet w mojej ojczyźnie) trzymam na wszelki wypadek kilka gąbek, które, nawiasem mówiąc, były już używane zgodnie z ich przeznaczeniem.

Po raz enty dziwi mnie, jak bardzo chińskie gospodynie domowe uwielbiają sztuczki i życiowe hacki, i takie, że cały świat później je sprawdza, obala i wykorzystuje.

Gąbka trzymana w lodówce, z pewnością wchłonie niechciane płyny i nadmiar wilgoci, a także przyda się do awaryjnego przetarcia czegoś, co się wylało. Gdy stanie się to, a my nie od razu zauważymy, gąbka zdoła przechwycić sporą część rozlanego płynu i zaoszczędzi nam czasu, jaki trzeba by poświęcić na umycie całości.

Byłem mocno zaskoczony, gdy dowiedziałem się, jak sprytne są kobiety i jak mądrze usprawniają sobie codzienne czynności! Ponadto wszystko, co mamy w lodówce, może szybko wchłonąć wilgoć i zepsuć się, a gąbka zabiera wszystką wilgoć zamiast produktów umieszczonych w lodówce!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Andrzej Duda razem z ojcem odwiedził miejsce spoczynku znaczącej osoby. Komu przynieśli znicze i kwiaty

O tym się mówi: Do niewiarygodnych scen doszło we Wszystkich Świętych na jednym z cmentarzy. Na miejsce wezwano policję