Choć kobieta odzyskała dostęp do swojego konta po dziewięciu dniach, to ona musiała udać się do Urzędu Skarbowego i udowodnić dokumentami, że urzędnicy się pomylili.

Procedura przyspieszająca sprawdzenie nieuczciwego obywatela

Nie jest tajemnicą, że politycy wielu krajów dążą do całkowitej cyfryzacji środka płatniczego, aby wyeliminować pieniądz fizyczny w postaci gotówki. Ma to zapobiec transakcjom, których nie widzą rządzący, handlowi tym, co zostało zdelegalizowane lub nigdy nie było w naszym kraju legalne, a przede wszystkim, aby regulować i kontrolować oszczędności obywateli.

Cyfrowe pieniądze tak naprawdę nie istnieją, a środki zgromadzone przez nas na koncie bankowym, w rzeczywistości są jedynie zapisem dokonanych transakcji. Każde środki, które wpływają na nasze konto, są odnotowane w bazie danych, co obecnie jest inwigilowane na potęgę przez rząd, który wyposażył Urząd Skarbowy odpowiednimi uprawnieniami do tego celu.

Dlatego też opisywana wcześniej pani Iwona nie miała bladego pojęcia, że jej konto bankowe jest przetrzepywane przez Urząd Skarbowy, który w wyniku swego "dochodzenia" zablokował kobiecie dostęp do konta. Wszystko dlatego, że wypłata jej partnera obcokrajowca, wpływała na jej konto. Poszkodowana dowiedziała się o blokadzie konta dzięki zleceniu stałego pobierania opłat za użytkowanie jednej z platform telewizyjnych, która poinformowała swoją klientkę o problemach ze ściągnięciem z jej konta miesięcznej należności.

Nasza bohaterka musiała udać się osobiście do urzędników i pokazać dokumenty potwierdzające fakt, że "podejrzane" wpływy nie są darowizną. Trwa zatem procedura inwigilacji kont bankowych, a informacja o tym dociera, dopiero gdy dany bank potwierdzi blokadę konta zleconą przez Urząd Skarbowy. Jest wówczas już po fakcie i to obywatel musi iść do urzędników w celu wyjaśnienia, aby odzyskać dostęp do własnych środków.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: TVP zabrało głos w sprawie relacji Macieja Kurzajewskiego i Katarzyny Cichopek. Czy para przestanie prowadzić razem "Pytanie na śniadanie"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niebywałe sceny na ruchliwej średnicówce. Nagrano agresywnego mężczyznę siejącego postrach i zniszczenie