Jak podaje portal "Parenting", zostanie rodzicem chrzestnym, nie ogranicza się tylko do pojawienia się w kościele na chrzcie, czy pamiętaniu o ważnych okazjach w życiu chrześniaka lub chrześniaczki. Jest to zobowiązanie do tego, że będziemy dla malucha duchowym przewodnikiem. Jeden z duchownych pokazał, jakie wymagania musi wypełnić kandydat na rodzica chrzestnego. Jego słowa wywołały w sieci burzę.

Kto może zostać rodzicem chrzestnym?

Aby móc zostać rodzicem chrzestnym, trzeba spełnić określone przez kościół warunki. Należy mieć ukończone 16. lat i być praktykującym katolikiem. Niezbędne jest posiadanie sakramentów chrztu, komunii i bierzmowania. Okazuje się, że to nie wszystko. W poście zamieszczonym na Facebooku ks. Sławomir Witkowski przedstawił dość długą listę wymagań.

W swoim wpisie zaznaczył, że zgodnie z wymogami Kościoła, nie może to być osoba, która żyje w związku niesakramentalnym. Duchowny wezwał rodziców, którzy stają przed wyborem chrzestnych, aby dobrze przemyśleli swój wybór i przeanalizowali "sytuację religijną i moralną" swoich kandydatów.

Wpis duchownego wywołał w sieci spore poruszenie

Post ks. Witkowskiego odbił się w sieci szerokim echem, o czym świadczy liczba komentarzy, jaka się pod nim pojawiła. Nie brakowało głosów, że takie wymagania mocno ograniczają liczbę możliwych do wyboru kandydatów. Przypominano, że w praktyce, wielu duchownych ogranicza się jedynie do sprawdzenia zaświadczenia.

"Moim zdaniem jest to dyskryminacja wierzących np. po rozwodzie czy żyjących ze sobą przed ślubem" - czytamy w innym wpisie. "Niekiedy lepszy chrzestny po rozwodzie niż ten, co udaje, że do kościoła chodzi" - napisał inny internauta.

Chrzest/YouTube @filmedful
Chrzest/YouTube @filmedful
Chrzest/YouTube @filmedful

A wy, co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Ważna informacja dla seniorów. Chodzi o podwójną emeryturę do końca życia. Ile wniosków trzeba złożyć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kolejne wieści o rekordowej waloryzacji 2023. O ile wyższe będą świadczenia emerytalne

O tym się mówi: Anna Wendzikowska po raz kolejny uderza w TVN. Co zarzuciła stacji tym razem