Jak podaje portal "Super Express", powoli zbliżamy się do końca wyjątkowo chłodnego września. Wiele osób wybiega już myślami do kolejnych jesiennych miesięcy. Jakiej aury możemy spodziewać się w listopadzie 2022 roku? Czy czeka nas piękna złota jesień? Sprawdźcie prognozy długoterminowe!

Jaka pogoda czeka nas w listopadzie 2022 roku?

Szczególnie ważną dla wielu osób datą, jest 1 listopada. Zastanawiają się, czy aura w dniu Wszystkich Świętych będzie sprzyjała wizytom na cmentarzach, czy nie. Jaka będzie reszta miesiąca?

Prognozy długoterminowe na listopad 2022 roku nie są szczególnie optymistyczne. To właśnie wtedy należy spodziewać się pierwszego większego ataku zimy i związanych z nią opadów śniegu. Z modeli numerycznych wynika, że listopad upłynie nam także pod znakiem burz, a nawet wichur.

"Fani pogody", powołując się na amerykańskie modele synoptyczne, wskazują, że w listopadzie nad naszą częścią Europy dominować mają cyklony. To wróży dość zmienną aurę. Należy spodziewać się wielu deszczowych dni, silnego wiatru, a nawet wichur.

"Istnieje pewne prawdopodobieństwo opadów śniegu o charakterze konwekcyjnym, jak i też wielkoskalowym. Możliwe są czasem akcenty o charakterze zimowym" - przekazuje portal "Fani pogody".

IMGW o prognozie pogody na listopad 2022 roku

W swojej eksperymentalnej prognozie pogody, IMGW wskazuje, że temperatura w listopadzie bieżącego roku na obszarze całego kraju ma mieścić się w normie z ostatnich trzech dekad. Podobnie ma być z sumą opadów, która jedynie nad morzem ma przekraczać normę.

Warto jednak pamiętać, że prognozy długoterminowe obarczone są dużym ryzykiem błędu, co wynika z wielu zmiennych, jakie mogą wpłynąć na zmianę.

Złota jesień/YouTube @Bieszczady.Land
Złota jesień/YouTube @Bieszczady.Land
Złota jesień/YouTube @Bieszczady.Land

A wy, na jaką pogodę w nadchodzących miesiącach liczycie?

To też może cię zainteresować: Część seniorów może zyskać nawet 200 złotych miesięcznie. Kto może ubiegać się o dodatkowe środki

Zobcz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przenigdy nie stawiaj skrzydłokwiatów w tym miejscu. Ta decyzja może wiele kosztować

O tym się mówi: Popularny w sieci ksiądz odpowiedział internautce. Zapytała go o to "ile Jezus zarabiał na udzielaniu ślubów"