Meghan Markle wyglądała ponuro, gdy przybyła dziś rano na państwowy pogrzeb królowej za Kate i Sophie Wessex.

Księżna Sussex udała się do Opactwa Westminsterskiego, gdy jej mąż, książę Harry, brał udział w procesji z innymi członkami rodziny królewskiej za trumną królowej z Westminster Hall przed nabożeństwem.

Na państwowym pogrzebie królowej uczestniczyło 2000 osób. Byli premierzy Boris Johnson, David Cameron i Theresa May zostali sfotografowani przybyli do Opactwa Westminsterskiego, a także premierzy Partii Pracy Gordon Brown i Tony Blair z żonami Sarah i Cherie.

Książę Harry i Meghan Markle nie dołączyli do księcia Williama, Kate Middleton i innych członków rodziny w pierwszym rzędzie na pogrzebie królowej Elżbiety II w Opactwie Westminsterskim w Londynie w poniedziałek.

Zamiast tego książę i księżna Sussex zostali zgnieceni w kącie na końcu drugiego rzędu obok księżniczki Beatrice i księżniczki Eugenii oraz ich mężów, Edoardo Mapelli Mozzi i Jacka Brooksbanka.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Mario Manca (@mariomanca89)

Odsunięci bracia byli jak najdalej, oddzieleni nawą kościoła. Tymczasem król Karol III, jego żona, królowa małżonka Camilla oraz nowo mianowany książę i księżna Walii zasiedli w pierwszej ławce.

Jednak gest Meghan wobec zalanej łzami Kate i jej dzieci, nie umknął uwadze zagranicznych mediów. Jak się okazuje, stanąwszy tuż za żoną następcy tronu, Meghan okazała jej wsparcie podczas mszy pogrzebowej.

To też może cię zainteresować: Książę William mocno wspiera swojego ojca po kolejnym rozczarowaniu zachowaniem Harry’ego i Meghan. Złożył mu istotną obietnicę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pałac Buckingham niespodziewanie zrobił wyjątek dla Harry’ego. Ta kwestia od początku wzbudza spore kontrowersje