W oświadczeniu William, który obecnie stał się księciem Walii, wpisał: „W czwartek świat stracił niezwykłego przywódcę, którego oddanie dla kraju, Królestwa i Wspólnoty Narodów było absolutne. Tak wiele będzie powiedziane w nadchodzące dni o znaczeniu jej historycznego panowania".

Książęta i nowy król wydali oświadczenie. Dlaczego Harry zwlekał aż cztery dni?

Zaznaczył, że była przy nim w jego najpomyślniejszych momentach i w najboleśniejszych dniach mojego życia. Wiedział, iż nadejdzie dzień śmierci królowej, ale będzie musiało minąć trochę czasu, zanim realia życia bez babci dotrą do jego świadomości.

Kontynuował: „Dziękuję jej za życzliwość, jaką okazała mojej rodzinie i mnie. I dziękuję jej w imieniu mojego pokolenia za dawanie przykładu służby i godności w życiu publicznym, który był z innego wieku, ale zawsze dotyczył nas wszystkich.

Piąty w kolejce do tronu, musiał poczekać ze swoim oświadczeniem

Książę Harry opłakuje śmierć królowej Elżbiety w oświadczeniu, które w sieci ukazało się dopiero w poniedziałek, 12 września. Jak donosi Wirtualna Polska, książę Harry musiał poczekać ze swoim oświadczeniem, aby najpierw ukazały się te napisane przez obecnego króla i księcia Walii, Williama.

„Bardzo jej, brakuje” Książę, lat 37, przekazał wiadomość do zmarłej królowej na stronie internetowej Archewell w poniedziałek, specjalnie podpisując ją od siebie. „Oddając hołd życiu mojej babci, Jej Królewskiej Mości i ubolewając nad jej stratą – wszystkim przychodzi na myśl kompas, jakim była dla tak wielu w swoim oddaniu służbie i obowiązkom”, rozpoczął Harry, nazywając Elżbietę „globalną”, podziwianym i szanowanym” liderem z „niezachwianą gracją”.